Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Benefity dla pracowników - co wybrać?

pracownicy w firmie
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W obecnych czasach, gdy rynek stał się przychylny pracownikowi, coraz trudniej o wyraz uznania dla zatrudnionych, ale także o nowych kandydatów na specjalistyczne stanowiska. Rzadko spotyka się oferty pracy, gdzie nie są uwzględniane dodatkowe profity wynikające z zatrudnienia. Dla pracodawców to także niemałe wyzwanie, by dopasować benefity w optymalny sposób zarówno dla ludzi, jak i finansów przedsiębiorstw. Jakie benefity wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że zadowolenie pracownika z warunków zatrudnienia wpływa na jego wydajność i jakość pracy. Przekłada się to także na wyniki firmy oraz zadowolenie klientów. Benefity są wyrazem uznania dla pracowników i naocznym dowodem na troskę pracodawcy o swoich podwładnych. 

Sport i zdrowie

Do najbardziej pożądanych benefitów zalicza się prywatną opiekę medyczną, Ubezpieczenie Grupowe oraz pakiet sportowy zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele- zdrowy duch”. Dobre samopoczucie w pracy jest cenione przez zespół, dlatego ludzie chętnie korzystają z wymienionych udogodnień. Ubezpieczenie grupowe daje możliwość zabezpieczenia życia, opłacenie opieki medycznej oraz wielu innych kwestii.

Inne benefity

Coraz bardziej popularnym staje się elastyczny czas pracy, zwłaszcza w ostatnim czasie, gdzie wiele przedsiębiorstw przestawiło swoje działania biurowe na tryb zdalny. Znane wszystkim „owocowe środy” oraz „piątki z pizzą” są jak najbardziej mile widziane przez pracowników. To okazja do integracji przy wspólnym posiłku oraz oderwania się od pracy, co wprowadza luźną atmosferę w zespole. Z nietypowych, choć także zyskujących popularność benefitów warto wyróżnić dzień wolny od pracy z okazji urodzin. To wspaniały prezent i ukłon w stronę pracownika. Miłym gestem ze strony pracodawcy jest także dofinansowanie do dostępu do kultury i sztuki – kina, teatru, a także posiłków poza miejscem pracy. Niektóre biura umożliwiają pojawienie się w pracy z pupilem. Cenna dla pracowników jest także lokalizacja biura, dlatego pracodawcy coraz częściej wybierają miejsca z dobrą komunikacją i infrastrukturą oraz w okolicy żłobków, szkół i przedszkoli, aby pracownik mógł zoptymalizować czas dojazdu do pracy.