Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto zainwestować w fotowoltaikę w firmie?

działka pod fotowoltaikę
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Opłacalność inwestycji w fotowoltaikę w firmie zależy od wielu czynników, ale w praktyce niemal każde przedsiębiorstwo ma szansę wiele ugrać na tym rozwiązaniu ze względu na szereg korzyści! O to najważniejsze zalety wprowadzenia fotowoltaiki do swojego przedsiębiorstwa!

Niższe rachunki za energię elektryczną

O tym, jak duże zyski przyniesie inwestycja w fotowoltaikę w przedsiębiorstwie można przekonać się bardzo łatwo. Wystarczy zwrócić się do doświadczonego i wiarygodnego partnera działającego w branży energii odnawialnej – na przykład firmy Green Genius, czyli jednego z europejskich liderów. Potencjalny inwestor po odpowiedzi na najważniejsze pytania stworzy odpowiednią kalkulację i przedstawi ofertę, wskazując najbardziej opłacalne dla przedsiębiorstwa rozwiązanie. Jedno jest pewne – energia słoneczna oznacza niższe rachunki za prąd, a doświadczony partner przeprowadza tę inwestycję od A do Z, załatwiając przy tym niezbędne formalności, takie jak dzierżawa działki pod fotowoltaikę.

Nawet 100% zapotrzebowania

Perspektywy, jakie fotowoltaika daje biznesowi są dzisiaj naprawdę interesujące. Co prawda, energia słoneczna kojarzy się przede wszystkim z panelami umieszczonymi na dachu, które zazwyczaj nie są wystarczające, aby wyprodukować dostateczną ilość energii, jednak przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na poważniejszą inwestycję, czyli budowę elektrowni poza terenem zakładu. Wówczas energia słoneczna może pokryć nawet 100% zapotrzebowania firmy!

Niezależność od standardowych dostawców energii

Ostatnie lata udowodniły, że rynek energii elektrycznej, szczególnie z punktu widzenia klientów biznesowych, jest rynkiem niepewnymi, naznaczonym fluktuacjami, niestety w postaci podwyżek. Energia czerpana z fotowoltaiki to dla biznesu szansa, aby uniezależnić się od standardowych dostawców energii stawiając na bardziej elastyczne rozwiązanie.

Pozytywne znaczenie dla środowiska

Fotowoltaika ma niebagatelne znaczenie dla czystości środowiska. Nie chodzi wyłącznie o zmiany klimatyczne, ale również zanieczyszczenie powietrza, które w Polsce jest naprawdę wysokie i stanowi źródło śmiertelnych chorób układu oddechowego. Fotowoltaika, czyli klasyczny przykład zielonej energii, to idealne narzędzie, aby prowadzić biznes w sposób zrównoważony.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Społeczna odpowiedzialność biznesu ma coraz większe znaczenie! Przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na odnawialne źródła energii znacząca zyskuje w oczach potencjalnych klientów, którym troska o środowisko nie jest obca.

Czy warto rezygnować z przyjaznego środowisku rozwiązania, gdy jednocześnie przynosi ona korzyści finansowe?