Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak urządzić małą salę konferencyjną? Poradnik

kabina akustyczna
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Nie każda firma potrzebuje dużej sali konferencyjnej. Nie wszystkie organizacje mogą sobie też na nią pozwolić. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest wykorzystanie mniejszego pomieszczenia. Szczególny nacisk należy położyć na odpowiednie ustawienie mebli konferencyjnych i dobranie właściwej kolorystyki, nie zapominając przy tym o spójności i funkcjonalności. Oto wskazówki, którymi warto się kierować.

Aranżacja sali konferencyjnej

Zanim do przestrzeni, która ma być zaadaptowana na salę konferencyjną, trafią meble, trzeba zadbać o podstawy, czyli odpowiednią akustykę, wentylację oraz oświetlenie. Jeśli w siedzibie firmy jest kilka wolnych pomieszczeń, konferencje warto organizować w tym, do którego dociera najmniej hałasów z zewnątrz. Należy zadbać o odpowiednią wentylację sali i pamiętać o jej wietrzeniu przed każdym spotkaniem. W kwestii oświetlenia najlepiej sprawdzają się lampy sufitowe z żarówkami o ciepłej barwie.

Podstawowe meble do sali konferencyjnej to oczywiście stoły. W małych pomieszczeniach warto zdecydować się na stół w kształcie kwadratu, okręgu lub elipsy i umieścić go na środku sali. Na etapie aranżacji warto pamiętać też o bezpieczeństwie – drzwi, stanowiące drogę ewakuacyjną, nie mogą być niczym zastawione.

Meble konferencyjne

Wygoda pracowników w trakcie zebrań czy warsztatów jest równie ważna, co podczas codziennej pracy. Meble konferencyjne powinny być zatem ergonomiczne, jak elektryczny stół Balance, do wyboru z biurkiem pojedynczym lub podwójnym, dający możliwość szybkiej zmiany pozycji z siedzącej na stojącą. W salach konferencyjnych świetnie sprawdzają się też stoły Flipper od Mikomax wyposażone w kółka, dzięki którym z łatwością można stworzyć z nich jeden duży stół, bądź ustawić je w kształt podkowy. W małych salach może zagościć też eliptyczny stół Mirage z dwoma lub trzema parami nóg – komfortowo zasiądzie za nim 4–6 osób. Krzesła powinny mieć miękkie siedzisko, podłokietniki w tym przypadku nie są natomiast niezbędne.

Kolory i design sali konferencyjnej

Meble do sali konferencyjnej powinny być spójne – lepiej unikać łączenia różnych modeli stołów czy krzeseł. Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrza, ściany małych sal powinny mieć jasne, a zarazem zimne barwy. Ciemne kolory są zbyt przytłaczające, a jaskrawe mogą rozpraszać uwagę. Standardowym wyborem jest biel, która optycznie powiększy pomieszczenie. Design sali konferencyjnej, szczególnie tej o małym metrażu, powinien być minimalistyczny. Niech obok mebli znajdą się tu jedynie niezbędne akcesoria użytkowe, jak rzutnik czy tablica.

Alternatywy dla sali konferencyjnej

Doskonałą alternatywą dla sali konferencyjnej okazuje się kabina akustyczna hushMeet.L, która sprawia, że organizacja spotkań w spokojnej atmosferze staje się możliwa nawet w biurach open space, gdzie nie da się wydzielić osobnego pomieszczenia. Jest to rozwiązanie modułowe, przeznaczone dla maksymalnie 8 osób. Główną zaletą kabiny jest tłumienie hałasu, dzięki czemu czynniki zewnętrzne nie zaburzają koncentracji osób znajdujących się w środku.