Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak rozwijać się w branży deweloperskiej?

klucze w zamku od drzwi wejściwych
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Branża deweloperska to niełatwy kawałek chleba. Chociaż mogłoby się wydawać, że na temat budownictwa i nieruchomości jest już znany i pozbawiony “wiedzy tajemnej”, to w rzeczywistości nadal istnieje wiele sposobów na rozwijanie się w tej dziedzinie. Jeśli pracujesz właśnie w branży deweloperskiej (lub dopiero planujesz rozpocząć w niej swoją karierę zawodową), koniecznie rzuć okiem na opracowane przez nas wskazówki!

Główne cele dewelopera

Do czego dąży każdy deweloper? Oczywiście do ciągłego realizowania inwestycji budowlanych i tym samym do podnoszenia wyników sprzedażowych. Nikt zapewne nie zaprzeczy, że obecna sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie może nie sprzyjać takim założeniom. Jednak, na podstawie danych za 2021 rok przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny, można stwierdzić, że wyniki branży są całkiem zadowalające i, jak się okazuje - z roku na rok lepsze.

Co stoi za sukcesami firm deweloperskich odnotowujących wzrost zysków w odniesieniu do poprzednich lat działalności? Z pewnością doskonała znajomość branży oraz warunków panujących na rynku obrotu nieruchomościami. Wiedza, zdobywana w wielu wypadkach przez lata pracy, jest nie do przecenienia. Przekłada się bowiem nie tylko na kwestię wzrostu zysków, ale też przyczynia się do budowania w społeczeństwie świadomości marki. To z kolei budzi zaufanie i sprawia, że klienci zainteresowani zakupem nowej nieruchomości prędzej wybiorą dewelopera, o którym słyszeli czy czytali lub też polecono im go w gronie znajomych. 

Czy taki deweloper, za którym stoją już lata doświadczenia oraz zdobywana mozolnie wiedza, ma dodatkowe możliwości rozwoju w tej trudnej branży?

Szkolenia i kursy – bo na naukę nigdy nie jest za późno!

Trudno byłoby wskazać grupę zawodową, w której regularne podnoszenie kwalifikacji nie przynosi konkretnych korzyści – i to nie tylko tych finansowych. Nie inaczej jest w przypadku branży deweloperskiej, która zmienia się w niezwykle dynamiczny sposób, a do tego jest w ogromnej mierze uzależniona od często modyfikowanych przepisów prawa i nie zawsze stabilnego rynku.

Z myślą o pogłębianiu wiedzy i umiejętności deweloperów działających w sektorze budowlanym prowadzone są specjalistyczne kursy czy szkolenia zawodowe. Edukacja w tym zakresie stoi obecnie na naprawdę wysokim poziomie i daje sporo możliwości rozwoju. Skuteczne poszerzanie wiedzy powinno być oczywiście poświadczane za pomocą stosownych certyfikatów – przed wyborem podmiotu edukacyjnego warto upewnić się, czy jest akredytowany i zapewnia potwierdzenie zdobycia nowych umiejętności czy wiedzy.

Czego deweloper dowie się na szkoleniu lub warsztatach?

Nawet ci najbardziej doświadczeni deweloperzy utrzymujący się na rynku od wielu lat powinni dbać o stały rozwój swoich kompetencji. Bez względu na to, jakie wyniki osiągają, konieczne jest utrzymanie zysków przynajmniej na stałym poziomie – jednak pożądane jest bez wątpienia utrzymanie tendencji wzrostowej. Wiele szkoleń branżowych dotyczy właśnie kwestii poprawienia rentowności. W obecnych czasach na sprzedaż nowych inwestycji wpływać można na wiele sposobów, w tym wykorzystując zdobycze marketingu internetowego.

Warsztaty dla deweloperów mogą też dotyczyć takich zagadnień, jak skuteczne zarządzanie projektami budowlanymi czy odnoszenie się do zmieniających się przepisów budowlanych. W gestii dewelopera leży konieczność dopełnienia wielu formalności, stąd konieczność dysponowania możliwie najbardziej aktualną wiedzą ekonomiczną czy prawną. Inwestycja – tym razem czasu i uwagi – szybko może przełożyć się na zauważalny rozwój przedsiębiorstwa.