Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pierwsze konto w banku - jak dokonać dobrego wyboru? Wskazówki!

konto w banku
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wiele osób ma problem z wyborem najlepszego konta bankowego. Ważne jest, aby decyzji nie podejmować zbyt pochopnie, gdyż w dzisiejszych czasach można upolować mnóstwo ciekawych bonusów. Oczywistym jest, że każdy posiada zupełnie inne potrzeby i oczekiwania. Właśnie dlatego pierwszym etapem jest zdefiniowanie swoich wymagań wobec rachunku osobistego. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych wskazówek, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu!

Kiedy warto założyć pierwsze konto bankowe?

W dzisiejszych czasach trudno jest funkcjonować bez konta bankowego. Nigdy nie jest za późno, aby otworzyć rachunek osobisty! Nawet osoby starsze decydują się na ten krok. Warto zadbać o finanse bliskich seniorów, którzy nie posiadają wiedzy z zakresu współczesnych technologii. Konto w banku jest wręcz niezbędne pracującym czy uczącym się. Osobisty odbiór gotówki stał się przeszłością. Nie można również nie wspomnieć o szybkich i wygodnych płatnościach w punktach stacjonarnych i online.

Otworzenie rachunku bankowego może nieść za sobą wiele profitów, ponieważ banki walczą o zainteresowanie klientów. Możliwe jest zgarnięcie różnego typu premii finansowych, nowoczesnych sprzętów, voucherów, a także wielu innych bonusów. Przykładowo, jeśli chcesz sprawdzić aktualne promocje bankowe skierowane do młodych ludzi, sprawdź stronę https://www.wydawajdobrze.com/konta-bankowe-dla-mlodych-mlodziezy.

O czym pamiętać podczas wyboru konta osobistego?

Konto bankowe musi być przede wszystkim dopasowane do użytkownika. Jeśli chcesz podjąć rozsądną decyzję, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. 

  1. Opłata za prowadzenie konta – bywa tak, że nie jest ona pobierana, jeśli posiadacz rachunku będzie wywiązywał się z zawartej umowy. Wymagania banku mogą być różne. W niektórych przypadkach wymagana jest comiesięczna wpłata wynagrodzenia, a w innych wykonanie konkretnej liczby transakcji internetowych. Nie obędzie się bez dokładnego przeanalizowania regulaminu. Masz wątpliwości? Najrozsądniej poprosić o wsparcie obsługę, która z pewnością wyjaśni niezrozumiałe kwestie.
  2. Opłata za kartę bankową - bez trudu można znaleźć ofertę, która oferuje darmowe korzystanie z karty. Nie ma sensu przepłacać! Może okazać się, że opłata nie jest naliczana tylko w przypadku, gdy posiadacz konta spełni określone warunki.
  3. Opłata za wypłaty z bankomatu - często zdarza się tak, że prowizja nie jest pobierana wyłącznie w przypadku wypłaty z bankomatów należących do konkretnej sieci. Jest to sporym utrudnieniem, jeśli akurat nie znajdują się one w dogodnej lokalizacji.
  4. Dostęp do aplikacji mobilnych - dla niejednej osoby jest to absolutną podstawą. W takiej sytuacji należy sprawdzić, czy dana oferta obejmuje płatność Blik, Google Pay czy Apple Pay.
  5. Konto walutowe - jest ono potrzebne tym, którzy często podróżują za granicę. Warto jednak pamiętać, że usługi dodatkowe zwiększają zwykle comiesięczne opłaty. Plusem jest fakt, że dzięki nim komfort codziennego życia znacząco wzrasta.
  6. Oprocentowanie- dotyczy kont oszczędnościowych oraz lokat terminowych. Jest to znakomita propozycja dla tych, którzy oczekują dodatkowego zysku. Przechowywanie gotówki na rachunku osobistym nie przynosi żadnych korzyści.
  7. Promocje - możliwość zdobycia premii finansowej, nagród rzeczowych, zwrotu za zakupu, voucherów i innych nagród skłania do podpisania umowy. Promocje bankowe są w pełni uczciwe i nie wymagają od klienta skomplikowanych aktywności. Należy pamiętać, że systematycznie się one zmieniają.
  8. Program lojalnościowy - dobrze, jeśli bank docenia lojalnych klientów. Nie zaszkodzi dowiedzieć się, czy po czasie również można liczyć na udogodnienia i profity. Warto zajrzeć na fora tematyczne czy do mediów społecznościowych, aby przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda jakość świadczonych usług.