© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


11 sposobów na dodatkowy zarobek

sposoby na zarobek
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Coraz więcej osób poszukuje sposobu, jak szybko zarobić pieniądze, aby zdobyć dodatkową gotówkę do swojego budżetu. Okazuje się, że na rynku pracy można znaleźć wiele zarówno całorocznych, jak i sezonowych zajęć, które umożliwią dorobienie niemałych sum. Jeśli potrzebujesz gotówki, to dzisiejszy wpis dedykujemy właśnie Tobie. Przeczytaj, jakie są sprawdzone sposoby na dodatkowy zarobek zarówno przez cały rok, jak i latem lub zdalnie z domu!

Sposoby na zarobek - jak zarobić dodatkowe pieniądze?

Na dodatkowy zarobek decyduje się już nie tylko młodzież i osoby uczące się w trybie dziennym, ale także pracownicy pełnoetatowi, którzy chcieliby dorobić kilkaset złotych miesięcznie (lub więcej ;)) do domowego budżetu. Dorabiać można zawsze - zarówno przez cały rok, jak i np. podczas wakacji lub ferii zimowych. Jeszcze innym sposobem jest praca zdalna z domu. Jakiej więc pracy można się podjąć, aby zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze?

A. Praca przez cały rok

#1 Dostawca jedzenia

Coraz więcej osób korzysta z aplikacji mobilnych i zamawia jedzenie lub zakupy z dostawą do domu. Praca jako kurier to doskonały sposób na dodatkowy zarobek, do którego wystarczą ukończone 18 lat, telefon z dostępem do aplikacji mobilnych i środek transportu (samochód, rower lub skuter). Do najpopularniejszych aplikacji, w których można pracować, należy zaliczyć przede wszystkim Glovo, Uber Eats, Bolt Food oraz Wolt.

Podczas poszukiwań pracy jako dostawca wielu kandydatów nie wie, od czego zacząć. Przepisy bowiem mówią, że do pracowania jako dostawca jedzenia w aplikacji należy posiadać własną działalność gospodarczą (ma to związek z koniecznością rozliczeń zarobków). Jest jednak na to sposób. Istnieją partnerzy rozliczeniowi tacy jak MB Partner, którzy samodzielnie zajmują się rozliczeniami kuriera, a ten legalnie i bez potrzeby zakładania działalności może rozpocząć zarabianie w aplikacji.

Praca jako dostawca jedzenia to przede wszystkim duża elastyczność jeśli chodzi o ustalanie grafiku pracy. Zarabiać bowiem można w każdej wolnej chwili - w przerwie między zajęciami, czy po powrocie z głównej pracy. Godziny pracy są dowolne i zależą od wolnego czasu kuriera. Co więcej, wiele osób wybierających pracę na rowerze łączy ją z treningiem ;). Pracując jako dostawca możesz zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie - oczywiście w zależności od dostępności.

#2 Kierowca taksówki

Innym sposobem na dodatkowy zarobek przez cały rok jest praca jako kierowca taxi. I nie mówimy tutaj o zakładaniu własnej działalności gospodarczej zajmującej się przewozem osób, a o pracy w aplikacji Bolt lub Uber. Tak jak w przypadku pracy jako kurier, kierowcy taksówek mogą ustalać dowolne godziny pracy w zależności od ilości wolnego czasu. Ponadto osoby bez samochodu mogą go nawet wypożyczyć, co umożliwia MB Partner - https://mbpartners.pl/oferta/wynajem-samochodow/. Wówczas pracę jako kierowca może podjąć każdy, kto ma ważne prawo jazdy.

#3 Rękodzieło

To sposób na dodatkowy zarobek skierowany do osób z talentami do prac DIY. Jeśli chcesz zacząć zarabiać dodatkową gotówkę, możesz podjąć się malowania obrazów lub tworzenia popularnych makram, maskotek, czy papeterii, a następnie je sprzedawać. Jeśli znajdziesz choć kilku stałych klientów, którzy miesięcznie będą zamawiać określoną ilość zleceń, już w niedługim czasie możesz zarobić dodatkowe, niemałe sumy.

#4 Opieka nad dziećmi lub osobami starszymi

Wielu rodziców poszukuje opiekunów do dzieci w niestandardowych godzinach (np. wieczorami). To doskonała okazja na podjęcie się dodatkowej pracy np. po zajęciach na uczelni. Ponadto stale rośnie liczba osób poszukujących opieki do osób starszych. Nierzadko takie zlecenia obejmują również zakwaterowanie z wyżywieniem.

praca jako kelner

B. Praca sezonowa

#5 Kelner/kelnerka

W szczycie sezonu (lipiec/sierpień) lub podczas ferii zimowych wiele restauracji poszukuje dodatkowych rąk do pracy. Możesz podjąć się zarówno pracy od poniedziałku do piątku, jak i tylko podczas weekendów. Ponadto w sezonie weselnym lokale zatrudniają kelnerów do obsługi wesel, oferując przy tym niemałe stawki. Wówczas przychodząc do pracy tylko raz w tygodniu, można zarobić nawet ponad tysiąc złotych miesięcznie.

#6 Opieka nad zwierzętami

Wyprowadzanie psów na spacery i opieka nad zwierzętami podczas wyjazdów właścicieli na wakacje to jeden z najpopularniejszych sposobów na dodatkowy zarobek. Aby zapewnić sobie zlecenia, warto wstawić ogłoszenia na lokalne strony internetowe lub rozwiesić kartki z numerem telefonu np. na słupach ogłoszeniowych lub na klatkach w bloku.

#7 Układanie i liczenie towaru w markecie

W większych sklepach od czasu do czasu mają miejsce duże dostawy produktów, podczas których potrzebna jest pomoc w ułożeniu i policzeniu towaru. Takie zlecenia najczęściej wykonuje się w godzinach nocnych po zamknięciu sklepu. Ogłoszenia z ofertami dodatkowej pracy najczęściej są umieszczane na stronach lokalnych portali.

#8 Sprzedaż owoców i warzyw

Praca sezonowa często kojarzona jest także ze sprzedażą owoców i warzyw. Już w maju można podjąć się sprzedaży truskawek, zaś w czerwcu i lipcu najczęściej sprzedaje się czereśnie i wiśnie. Zwykle sprzedawcy poszukujący pracowników sezonowych zatrudniają ich na okres od maja do października, kiedy to występują największe plony.

#9 Roznoszenie ulotek

Ulotki to jeden z najstarszych sposobów na dodatkowy zarobek. Można zarówno wręczać ulotki przechodniom na ulicy, jak i roznosić je po osiedlach i wrzucać do wyznaczonych koszyczków. Wiele osób podejmuje się zleceń rozniesienia ulotek do koszyczków z kilku firm naraz, otrzymując przy tym kilkukrotnie wyższą wypłatę niż w przypadku roznoszenia ulotek jednej firmy.

C. Praca zdalna

#10 Wypełnianie ankiet

Coraz więcej osób poszukujących pracy z domu podejmuje się wypełniania płatnych ankiet. Można to robić poprzez wyznaczone do tego portale. Według ekspertów poświęcenie już 40 minut dziennie na ankiety umożliwia zarobienie nawet 200 zł. Zwykle osoby wypełniające ankiety rejestrują się na kilku portalach, aby zwiększyć szansę na zarobek.

#11 Prowadzenie własnego bloga lub sklepu internetowego

Jeśli jesteś ambitny i jest coś, czym chciałbyś dzielić się z użytkownikami internetu, możesz założyć własną stronę internetową i sukcesywnie ją rozwijać. Choć prowadzenie bloga wymaga wkładu dużej ilości czasu na „rozruch” strony, po pewnym czasie możesz spodziewać się propozycji od firm i agencji internetowych takich jak reklamy produktów, czy publikacja artykułów sponsorowanych.

Możesz także otworzyć własny sklep internetowy, w którym możesz sprzedawać wytwarzane przez siebie produkty. Innym sposobem na prowadzenie sklepu internetowego jest tzw. dropshipping - wysyłanie produktów do nowych klientów bezpośrednio od zewnętrznego dostawcy zamiast z prywatnego magazynu. Pamiętaj jednak, że każdy przychód z takiej pracy musi zostać rozliczony zgodnie z obowiązującym prawem.

Dodatkowe zarabianie pieniędzy - podsumowanie

Wbrew pozorom znalezienie dodatkowej pracy nie jest trudne. Jednym z najprostszych sposobów jest rozpoczęcie pracy w miejscu, gdzie można samodzielnie ustalać godziny wykonywania obowiązków w zależności od ilości wolnego czasu. W przypadku pracy sezonowej do najbardziej opłacalnych ofert można zaliczyć pracę jako kelner lub roznoszenie ulotek. Już dziś wybierz jeden ze sposobów i zacznij zarabiać dodatkowe pieniądze ;).

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry