Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego banki nie wszędzie informują o swoich promocjach?

kobieta szepcze mężczyźnie na ucho
Źródło: wavebreakmedia/shutterstock
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

  • “Założyłem konto bankowe w oddziale banku i dopiero później dowiedziałem się, że mogłem zarobić kilkaset zł. A tak, nie mam nic ekstra” - tego typu argumenty mogą się pojawiać po tym, jak “po prostu” założyliśmy konto bankowe, ponieważ go potrzebowaliśmy.

 A można było to zrobić inaczej.

Polskie (i nie tylko polskie) banki, sprzedają swoje usługi na wiele sposobów. Najprostszą metodą jest wyemitowanie dostatecznej liczby spotów telewizyjnych, wydrukowanie odpowiedniej liczby billboardów, cityboardów ulicznych i generalnie wygenerowanie właściwej liczby reklam namawiających do skorzystania z prezentowanej oferty.

Istnieją jednak także bardziej wyrafinowane i ukryte formy promocji bankowych, z których skorzystać mogą nowi klienci. I nie tylko skorzystać, a także wyciągnąć dla siebie z tego konkretne pieniądze.

Czy informacje o promocjach znajdziemy na stronach banków?

Pytanie dotyczy oczywiście tych promocji, w zamian za które nowy klient dostaje ok. kilkaset zł nagrody. Najczęściej, mimo istnienia takiej promocji bankowej, próżno ich będzie szukać na oficjalnych stronach instytucji.

I nie świadczy to samo w sobie o jakiejkolwiek formie oszustwa, ale o jednej prostej rzeczy.

Jeżeli ktoś zawędruje już na stronę banku to zwykle jest gotów na skorzystanie z jego oferty bez dodatkowych stymulantów w formie premii. Promocje motywowane gotówką skierowane są zwykle do mniej zdecydowanych klientów, dlatego możemy o nich usłyszeć od firm, które zajmują się zbieraniem tego typu ofert, jak np. Zgarnijpremie.pl - Najlepsze i aktualne promocje bankowe

Dlaczego warto skorzystać z dedykowanej strony promocyjnej służącej do założenia produktu bankowego?

Z takich stron warto korzystać z kilku powodów.

Po pierwsze, dlatego, że w ogóle takie oferty tam znajdziemy. Jak już wspomnieliśmy, próżno szukać ich na oficjalnych profilach banków. A obserwowanie lokalnych ogłoszeń bywa pracochłonne.

Po drugie, unikniemy w ten sposób oszustów wyłudzających nasze dane osobowe. Uznane strony agregujące promocje bankowe, dbają o swoją reputację

I po trzecie, strony takie mają zwykle jasny i przejrzysty format publikacji takich ofert. Dzięki temu, możemy w szybki i łatwy sposób porównać poszczególne promocje. Jeśli jakiś punkt nam nie odpowiada to wiemy o nim bez wczytywania się w wielostronicowe regulaminy.

Czy placówki i infolinia poinformują nas o promocji?

Nie poinformują.

Banki siłą rozpędu utrzymują jeszcze wieloosobowe zastępy działów obsługi klienta, które kosztują masę pieniędzy. Szczególnie dokładając do tego powierzchnie biurowe i całą obsługę, jaka się z tym wiąże. A na pewno na tyle sporo, by nie kierować potencjalnych klientów na bardzo korzystne dla nich promocje. 

Podsumowując, jeżeli chcesz skorzystać z kilkusetzłotowej premii, musisz sam o nią zadbać. Nie licz, że bank podsunie ci ją pod nos. Nie wymaga to jednak aż tyle zachodu, gdyż wystarczy stale monitorować strony, które takie promocje bankowe oferują.

A wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by co roku na wakacje mieć dodatkowe 2-3 tysiące zł.