Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Skąd wziąć pieniądze, kiedy bank odmawia współpracy?

płatność kartą przez internet
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Otrzymałeś decyzję odmowną ze strony banku? Kolejna instytucja bankowa odrzuciła Twój wniosek kredytowy ze względu na brak zdolności kredytowej? A może wykazujesz negatywną historię kredytową i figurujesz na „czarnej” liście BIK? Nic straconego, ponieważ o dodatkowe środki na dowolny cel możesz wnioskować do wybranej firmy pożyczkowej. Instytucje pozabankowe w większości przypadków sprawdzają jedynie dane z dowodu osobistego potencjalnego klienta. Poznaj szczegóły.

Dlaczego nie możesz dostać kredytu w banku?

Ponieważ każdy kredyt bankowy charakteryzuje się dosyć wysokim ryzykiem kredytowym. Instytucje bankowe dokładnie weryfikują wiarygodność oraz wypłacalność każdego klienta. Na zobowiązanie kredytowe mają szansę tylko osoby, które generują wystarczające dochody, a ich historia kredytowa nie wskazuje na opóźnienia w płatnościach czy przeterminowane należności. Wnioskujący o kredyt gotówkowy na dowolny cel czy kredyt celowy, którzy są dłużnikami albo ich zarobki są niewielkie, raczej nie mają szans na współpracę z bankiem.

Nie dostaniesz kredytu bankowego, jeśli nie zarabiasz, masz wysokie koszty stałe, spóźniasz się z płatnościami innych zobowiązań albo jesteś dłużnikiem, na którym ciąży egzekucja komornicza.

Jak uzyskać finansowe wsparcie bez zdolności kredytowej?

Na szczęście, nie tylko banki udzielają finansowego wsparcia. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb możesz ubiegać się o pożyczkę od niezależnej firmy pożyczkowej. Instytucje pozabankowe najczęściej oferują dodatkowe środki tylko na sam dowód, możliwa jest szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Jak w takim razie minimalizowane jest ryzyko ewentualnej niewypłacalności pożyczkobiorcy? Zobowiązanie udzielane jest na niską wartość i krótki okres spłaty. To z reguły wystarczy, aby klient mógł otrzymać finansowy „zastrzyk” gotówki, na przykład w ramach niespodziewanych wydatków, w obliczu czarnej godziny czy w ramach koniecznego oddłużania.

Jak ubiegać się o szybką pożyczkę?

Weryfikacja klientów, którzy chcą otrzymać pieniądze od firmy pożyczkowej, jest bardzo prosta. Przede wszystkim cały proces przebiega za pośrednictwem Internetu. Wystarczy, aby potencjalny klient wysłał elektroniczny wniosek. W nim należy wskazać dane z dowodu osobistego, preferowaną wartość zobowiązania i okres spłaty. Niezbędny będzie również adres zamieszkania, numer telefonu oraz własny numer konta. Kilka minut wystarczy, aby wniosek mógł zostać wypełniony i przesłany do firmy pożyczkowej. Jego weryfikacja następuje natychmiast, niezależnie od pory czy dnia tygodnia. Najczęściej środki wypłacane są jeszcze tego samego dnia, nawet w 15 minut. Dobrą informacją jest to, że instytucje pozabankowe nie sprawdzają wypłacalności pożyczkobiorcy, więc o finansowe wsparcie ubiegać mogą się również osoby bezrobotne czy dłużnicy z zabezpieczeniem komorniczym.