Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Leasing maszyn - jak wybrać najlepszy?

umowa leasingowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wielu przedsiębiorców chcąc zoptymalizować firmowe wydatki podejmuje decyzje o wzięciu leasingu. Tego typu forma finansowania może obejmować w tej chwili nie tylko samochód, ale także wiele maszyn czy innego typu sprzętu, który jest niezbędny przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Z tego powodu warto przyjrzeć się bliżej temu, na jakie aspekty zwracać uwagę przy wyborze oferty leasingu, aby był on jak najbardziej korzystny.

Leasing maszyn - czy warto? 

Leasing urządzeń to coraz popularniejsze rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorca ma możliwość korzystania z danego sprzętu, ale nie musi od razu wydawać sporej kwoty. Mowa zarówno o dużych, średnich, jak i niewielkich firmach, w tym także jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Leasing maszyn w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić pieniądze, a także uniknąć konieczności zadłużenia się np. w banku czy u partnerów biznesowych.  

Leasing urządzeń - dla kogo i na jakich zasadach?

Leasing to zobowiązanie obustronne na mocy którego przedsiębiorca otrzymuje dany przedmiot, w tym przypadku maszynę, i może z niej korzystać w ramach swojej działalności, w zamian uiszcza wkład własny oraz opłaca raty leasingowe. Zazwyczaj, po uregulowaniu całej należności, urządzenie staje się jego własnością. Wykup następuje np. poprzez zapłatę ostatniej raty lub przekazanie leasingodawcy uregulowanej w umowie kwoty wykupu. Leasing maszyn cnc, leasing maszyn produkcyjnych, leasing maszyn przemysłowych i wielu innych jest opcją, z której może skorzystać niemal każdy przedsiębiorca, niezależnie od stażu czy generowanych obrotów. Wniosek można złożyć online, a całość przebiega sprawnie, bez zbędnych formalności. 

Dlaczego warto zdecydować się na leasing maszyn? 

Oczywiście, każdy przypadek jest nieco inny, a kluczowe okazują się potrzeby i możliwości samego przedsiębiorcy. Nie ma jednak co kryć, że leasing maszyny jest najmniej skomplikowaną, opłacalną i łatwą w uzyskaniu formą finansowania sprzętu. Wśród największych zalet należy wymienić możliwość optymalizacji podatkowej poprzez zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu zarówno opłaty wstępnej, jak i poszczególnych rat. Warto zaznaczyć, że leasing maszyn nie wpływa na zdolność kredytową podmiotu gospodarczego i pozwala zachować płynność finansową, co jest niezwykle istotne dla funkcjonowania, ale i dalszego rozwoju firmy. 

Leasing maszyny - jak wybrać najlepszy? 

Możliwy jest leasing maszyn używanych, ale także nowych, a ostateczna decyzja, co do wyboru danej oferty zawsze spoczywa na przedsiębiorcy. Możliwości jest jednak mnóstwo, dlatego zawsze jest się w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie. Nie ważne, czy chodzi o maszyny rolnicze, budowlane, drukarskie, do obróbki drewna, metalu, tworzyw sztucznych, kamienia itp. W ofercie dostępne są też maszyny i urządzenia medyczne, wózki widłowe i wiele innych. Ostateczne warunki umowy leasingowej to zawsze indywidualna kwestia, dlatego warto dokładnie przemyśleć każdy szczegół, aby dopasować rodzaj finansowania do swojej sytuacji i jak najwięcej na tym skorzystać.