Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Znajdź idealne zdjęcia do swoich projektów

projekt
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Mówią, że obraz jest wart tysiąca słów – ale ile tak naprawdę jest wart w twoim portfelu?

Obrazy to potężne narzędzie w wielu różnych aspektach działalności biznesowej. Od materiałów marketingowych i materiałów sprzedażowych po prezentacje prezentacji i oferty — dobre zdjęcia mogą przenieść Twoje wysiłki na wyższy poziom. Ale gdzie znajdziesz potrzebne obrazy? Z naszego punktu widzenia firmy mają dwie możliwości; 1) rób zdjęcia samodzielnie lub 2) zlecaj na zewnątrz za pośrednictwem stron internetowych z fotografiami lub niezależnych fotografów. Oczywiście w przypadku tych ostatnich istnieje ryzyko poniesienia kosztów licencji i umów o użytkowanie.

Obrazy wspierają ogólną markę Twojej prezentacji. Każdy obraz, którego używasz, powinien być spójny z Twoją historią i marką. Wybór wysokiej jakości obrazów do prezentacji, które pasują do innych zasobów marketingowych, pomoże zbudować zaufanie i znajomość odbiorców.
Jeśli szukasz niesamowitej i bezpłatnej kolekcji oryginalnych zdjęć, malowniczych obrazów i abstrakcyjnych obrazów, aby Twoja następna prezentacja była skuteczna i wciągająca, możesz wypróbować StockFreeImages.

Jak wspomnieliśmy powyżej, Twoi odbiorcy zapamiętają to, co zobaczą, zanim zapamiętają to, co przeczytali. W rzeczywistości badania przeprowadzone przez 3M wykazały, że wizualizacje są przetwarzane 60 000 razy szybciej niż tekst. Zastanów się nad tym, gdy decydujesz, czy użyć pola tekstowego, czy obrazu, aby skierować punkt do domu. Korzystanie z odpowiednich obrazów może pomóc osobom ze wspomnieniami fotograficznymi (a nawet bez) zapamiętać to, co im powiedziałeś długo po tym, jak opuścili spotkanie.

Pytanie za milion dolarów: jakich obrazów możesz faktycznie używać bez płacenia za prawa do użytkowania? To zależy od tego, do czego go potrzebujesz. Chęć darmowego zdjęcia stockowego do użytku komercyjnego różni się od używania zdjęcia stockowego do prezentacji na zajęciach. Ale mimo wszystko możesz sprawdzić licencje. Jeśli przeglądasz określone zdjęcia w Google, możesz przełączać się między prawami użytkowania w narzędziach wyszukiwania obrazów, aby zobaczyć, które obrazy można pobrać z Internetu i wykorzystać do użytku biznesowego lub osobistego. To powiedziawszy, strony internetowe z fotografiami są ogólnie bezpieczną strefą, ponieważ wszystkie ich zdjęcia są bezpłatne i można je pobrać jednym kliknięciem. Niektóre z naszych ulubionych to Megapixl.