Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rozliczenie podatku z Niemiec przez Internet. Złóż zeznanie podatkowe z biurem rachunkowym Borsuk Podatki

flaga niemiecka
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W Niemczech przebywa największa ilość Polaków ze wszystkich krajów europejskich. Wpływ ma na to przede wszystkim bliskość granicy i dobre wynagrodzenie. Polacy pracują tam przy opiece osób starszych, w branży budowlanej czy przy pracach sezonowych. Zatrudnieni są przez agencje pracy, które otaczają ich opieką, m.in. zapewniają transport, opiekę zdrowotną czy zakwaterowanie. Co roku mają oni obowiązek rozliczenia się z niemieckim urzędem skarbowym. Mogą to zrobić bez znajomości języka z pomocą specjalistów. Sprawdź ofertę Borsuk Podatki i odzyskaj swoje pieniądze za pracę w Niemczech.

Trzy kroki, aby zwrot podatku znalazł się na Twoim koncie

Rozliczenie podatku z Niemiec jeszcze nigdy nie było tak proste. Borsuk Podatki to firma, która istnieje na rynku już ponad 20 lat. W tym czasie udało się odzyskać 150 milionów euro dla naszych rodaków, m.in. z Niemiec, Holandii, Czech czy Austrii. Na https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-niemcy/ znajdziesz wszystkie niezbędne dokumenty do pobrania. Wystarczy je wypełnić i odesłać pocztą elektroniczną na adres biura. Eksperci z prawa podatkowe zajmą się resztą. Na podstawie niemieckiej karty podatkowej (Lohnsteuerkarte) możliwe jest wyliczenie ewentualnej nadpłaty, a zwrot mogą otrzymać podatnicy, którzy pracowali w Niemczech nie krócej, niż 183 dni w roku.

Jak rozliczyć się za pracę w Niemczech w Polsce?

Jak zwrot podatku z Niemiec traktowany jest przez urzędników w Polsce? Rozliczając się z polskich fiskusem, podatnik nie zapłaci podwójnego podatku. Wynika to z tzw. umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. W tym przypadku zostaje zastosowane zwolnienie z progresją. Zwrot podatku zostaje jedynie wykorzystywany do obliczenia stawki podatku. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem https://borsukpodatki.pl/czy-zwrot-podatku-z-niemiec-jest-przychodem/.

Borsuk Podatki - wybierz biuro rozliczeń zagranicznych, aby odzyskać swój podatek

Każdy klient, który decyduje się na współpracę z biurem Borsuk Podatki ma pełne wsparcie specjalistów z zakresu prawa podatkowego krajów zagranicznych. Najważniejszym elementem współpracy jest sprawdzenie poprawności danych wypełnionych dokumentów i bezpośredni kontakt z urzędem skarbowym przez pracownika biura podatkowego, a także pomoc w skorzystaniu z ulg podatkowych. Ów ulgi dodatkowo podnoszą kwotę zwrotu podatku, który w wielu przypadkach wynosi kilkaset euro. Uzyskaj zwrot podatku z zagranicy z Borsuk Podatki i nie martw się formalnościami!