Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ubezpieczenie podróżne – co warto o nim wiedzieć

ubezpieczenie turystyczne
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Ubezpieczenie turystyczne może zapewnić ochronę podczas krajowych i zagranicznych wojaży. Zakres ochrony zależy od kierunku podróży, a także jej celu. Opcjonalnie, polisę można rozszerzyć o dodatkowe usługi, co może mieć duże znaczenie m.in. w czasach pandemii. Ważne, aby ubezpieczenie podróżne było dopasowane do konkretnych potrzeb.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne

W zależności od oferty ubezpieczyciela, podstawowym zakresem ochrony ubezpieczenia turystycznego, są: ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) oraz Assistance (pomoc w podróży w nagłych wypadkach). Ubezpieczyciele dają też możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe ubezpieczenia, m.in.

  • ubezpieczenie bagażu,
  • NNW (zapewnia wypłatę świadczenia za trwały uszczerbek na zdrowiu),
  • OC w życiu prywatnym czy
  • ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa czy skrócenia wyjazdu zorganizowanego.

Ubezpieczenie turystyczne dopasowane do potrzeb

Kluczem do najlepszej ochrony jest właściwe dopasowanie zakresu polisy do celu i miejsca podróży. Należy szukać ofert, które w razie zdarzenia losowego, zapewnią jak najszersze świadczenia w kraju, do którego wyjeżdżamy. Powinniśmy wziąć pod uwagę, czy np. podczas wyjazdu będziemy aktywni sportowo, czy może raczej spędzimy czas na zwiedzaniu. Niektóre polisy zapewniają pomoc, jeśli np. uprawiamy sport wysokiego ryzyka. W razie sytuacji losowej – skręcenia kostki czy mocniejszej przewrotki na stoku, zabezpieczymy sobie wsparcie lekarzy specjalistów – pomoc medyczną ambulatoryjną, czy szpitalną. Zatem dobór ochrony, powinien zawsze zależeć od tego, jak chcemy spędzać czas z dala od domu. Im więcej sytuacji losowych obejmiemy ochroną, tym większy będziemy mieć komfort w trakcie podróży. Warto też sumę ubezpieczenia dobrać do kierunku podróży i uwzględnić, że często koszty leczenia są znacznie wyższe w Ameryce niż np. w Europie – dlatego wysokość tej sumy w przypadku tych kierunków podróży, powinna się różnić.

Ubezpieczenie podróżne a Covid-19

Obecnie większość ubezpieczycieli zapewnia już ochronę w razie zachorowania na Covid-19. Oferty zakładów ubezpieczeń mogą się jednak różnić między sobą. Niektóre gwarantują nawet wypłatę odszkodowania za czas kwarantanny, pokrycie kosztów leczenia, testów, hospitalizacji oraz powrotu do kraju. Niezależnie od proponowanych warunków ochrony w razie zachorowania na Covid-19, wybierając się na urlop, zawsze warto sprawdzić informacje na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w miejscu, do którego wyjeżdżamy.

Ubezpieczenie turystyczne od PKO Ubezpieczenia

Uwagę zwraca szeroko dostępna oferta ubezpieczeń PKO Ubezpieczenia. Przede wszystkim jest to wiarygodny partner, gdyż należy do grupy PKO Banku Polskiego. Proponuje ubezpieczenie, które można elastycznie dopasowywać do swoich potrzeb. W ramach oferty Tak podróżuję dostępne są trzy warianty do wyboru, w tym jeden elastyczny, czyli z możliwością doboru zakresu i sum ubezpieczenia. Umowę można zawrzeć online – zajmuje to kilka minut. 

Podróżuj zawsze bezpiecznie

Polisa podróżna to zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Cena ubezpieczenia nie jest z reguły wysoka, a zakres ochrony może być szeroki. Polisa może być okazać się bardzo pomocna, gdyż rekompensuje poniesione wydatki w sytuacji losowej, która choć nie zakładamy, zawsze może się zdarzyć. Pomoc z polisy zapewni nam dostęp do opieki medycznej czy będzie wsparciem w przypadku utraty bagażu. Korzyści z ubezpieczenia jest zdecydowanie więcej. Dlatego warto przed podróżą znaleźć czas, aby wybrać tę właściwą ofertę dla siebie, a potem skupić się już tylko na realizowaniu planu podróży i przyjemnościach związanych z wyjazdem.