Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Obniż koszty produkcji, planuj skutecznie, dzięki temu oprogramowaniu

logistyka
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Dobre oprogramowanie dla firm produkcyjnych to nie tylko jakiś tam system, który ułatwia Ci organizację zadań i procesów w przedsiębiorstwie. Skuteczne planowanie produkcji i zarządzanie procesami przepływów materiałowych w magazynie pozwala Ci osiągnąć wiele korzyści. Chcesz wiedzieć, jakich? Jak osiągnąć je dzięki systemowi MRP MES?

MRP MES — oprogramowanie dla firm produkcyjnych

Chociaż za rozliczenia produkcji i wykorzystanie materiałów, czy wygenerowanie dokumentów księgowych odpowiadają systemy ERP, to nie umożliwiają one planowania zleceń, kolejności czy czasu ich realizacji. Sprawne zarządzanie produkcją oferuje Ci system MES (Manufacturing Execution System). Oba narzędzia jednak dają Ci możliwość pełnej kontroli nad utrzymaniem wielu procesów zachodzących w Twoich firmie. Niestety oba, nie pozwalają na planowanie zapotrzebowania materiałowego. Tę opcję otrzymasz w programach MRP (Material Requirements Planning). Dzięki MRP możesz planować zapas materiałów, potrzebnych do produkcji, czy też prognozować ich zużycie. Dzięki temu otrzymujesz większą kontrolę nad zaopatrzeniem. Oprogramowanie dedykowane właśnie firmom produkcyjnych pomoże Ci osiągnąć wiele korzyści.

Korzyści z używania oprogramowania do zarządzania produkcją

Oprogramowanie MES / MRP to niezbędne narzędzie dla każdego firmy produkcyjnej. Pozwoli Ci osiągnąć wiele korzyści i zoptymalizować procesy produkcji. Zastanawiasz się, w jaki sposób

  • Skuteczne planowanie to krótszy czas realizacji zleceń produkcyjnych, a to przekłada się na Twoje przychody z pojedynczego zamówienia. Skracając czas produkcji, zwiększasz je.
  • Efektywne wykorzystanie materiałów niezbędnych do produkcji to klucz do wydajnej realizacji. Zapewnij na czas dostępność wszystkich półproduktów i minimalizuj ilość zapasów, dzięki planowaniu zapotrzebowania.
  • Potrzeby się zmieniają i zamówienia na Twoje produkty również. Zarządzaj harmonogramem procesów produkcyjnych, monitoruj i dostosowuj go do bieżącego zapotrzebowania w Twojej firmie produkcyjnej.

Planuj zlecenia produkcyjne z Nexelem

Nowoczesne oprogramowanie do zarządzania procesami produkcyjnymi to klucz do sukcesu Twojej firmy. Nie każde oprogramowanie dla firm produkcyjnych daje jednak te same możliwości. Ciekawym przykładem jest natomiast system Nexelem MRP od firmy technologicznej VirtusLab, która od lat wspiera swoimi kompetencjami globalne marki z wielu branż. Z tym systemem możesz nadzorować przepływy informacji w procesach realizacji zamówienia, rozliczać materiały, zredukować czas wielu powtarzalnych czynności, czy wreszcie obniżyć koszty.