Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na czym polega skuteczne pozycjonowanie?

pozycjonowanie
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jeśli prowadzisz swoją własną działalność, z pewnością chcesz dotrzeć do nowych klientów. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, warto pomyśleć o tym, czy Twoja firma jest widoczna w sieci. Nie każdy wie, że pozycjonowanie strony internetowej to podstawa, żeby klienci odnaleźli Twoją ofertę. Większość użytkowników wyszukuje dziennie tysiące informacji w wyszukiwarce Google. Trzeba zatem zadbać o to, żeby Twoja strona wyświetlała się wśród pierwszych wyników. Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z zadaniem pozycjonowania strony, wszystkie najważniejsze szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

  1. Na czym polega pozycjonowanie stron i co jest SEO? 
  2. Skuteczne pozycjonowanie – jak to zrobić?
  3. Pozycjonowanie stron www – co wchodzi w skład tej usługi?

Na czym polega pozycjonowanie stron? 

SEO, czyli po angielsku Search Engine Optimization to optymalizacja strony, która ma na celu poprawienie jej widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Konieczne jest znalezienie balansu pomiędzy działaniami on-site, a off-site. Oznacza to, że działania należy prowadzić zarówno na swojej stronie www, ale także poza nią. Skuteczne pozycjonowanie stron www sprawia, że są one zarówno przyjazne dla użytkowników, jak i atrakcyjne dla robotów Google, które automatycznie sprawdzają potencjalną wartość strony. W efekcie strona jest wyświetlana w wyszukiwarce wyżej, a to z kolei wpływa na przyciągnięcie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży. Pozycjonowaniem można zajmować się samodzielnie, ale potrzeba do tego ogromnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego warto zlecić to specjalistom, na przykład z Funkymedia.

Skuteczne pozycjonowanie – jak to zrobić?

Widoczność firmy w wyszukiwarce Google to bardzo ważna kwestia. Z całą pewnością skuteczne pozycjonowanie przynosi wiele wymiernych korzyści dla biznesu. Ważną kwestią, którą powinno się wykonać na początku, jest audyt SEO. Na tej podstawie sprawdzić można, jaka jest obecna sytuacja firmy i potraktować ją jako punkt wyjścia. Istotne jest także określenie celów. Najskuteczniejsze działania zapewnia cały zespół, który ze sobą współpracuje. W jego skład wchodzą specjaliści SEO, copywriterzy, programiści.

Pozycjonowanie stron www – co wchodzi w skład tej usługi?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to kompleksowe zadanie. Poza audytem, konieczne są też konkretne zadania. W ich skład wchodzi optymalizacja techniczna strony, a także optymalizacja treści. Content marketing powinien być wykorzystany zgodnie z wytycznymi, które pochodzą od firmy Google. Jednak bardzo ważne jest to, że w wyniku optymalizacji strony następuje nie tylko poprawa widoczności witryny, ale też staje się ona bardziej wartościowa dla użytkownika.