Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wygląda sprzątanie biur przez profesjonalną firmę?

sprzątanie
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Kiedy zatrudniasz profesjonalną firmę do sprzątania biur, zazwyczaj postępuje ona zgodnie z ustalonym procesem, aby posprzątać Twoją przestrzeń biurową. Proces ten jest zaprojektowany tak, aby był wydajny i skuteczny, zapewniając, że wszystkie obszary biura są czyste i reprezentacyjne.

Ocena przestrzeni przez firmę sprzątającą

Pierwszym krokiem w procesie jest zazwyczaj ocena przestrzeni, która ma zostać posprzątana. Firma sprzątająca Warszawa zwróci uwagę na wielkość powierzchni i wszelkie specjalne obszary lub elementy, którymi należy się zająć. Opracuje również plan, jak najlepiej posprzątać przestrzeń, biorąc pod uwagę wszelkie szczegółowe instrukcje, które mogą być przekazane przez klienta. 

Usunięcie zagraconych miejsc

Po zakończeniu oceny firma sprzątająca zacznie od usunięcia wszelkich zagraconych miejsc z obszaru, który ma zostać posprzątany. Dotyczy to takich rzeczy jak papiery, śmieci i wszelkie inne przedmioty, które mogą przeszkadzać. Ten krok jest ważny, ponieważ pozwala firmie uzyskać czystą przestrzeń do pracy, dzięki czemu sprzątanie biura Warszawa jest bardziej efektywne. 

Odkurzanie wszystkich powierzchni

Po usunięciu bałaganu kolejnym krokiem jest odkurzenie wszystkich powierzchni. Dotyczy to biurek, krzeseł, stołów, półek i wszelkich innych miejsc, w których mógł zgromadzić się kurz. Celem jest usunięcie jak największej ilości kurzu, tak aby nie znalazł się on na podłogach lub innych powierzchniach podczas procesu sprzątania. 

Odkurzanie wszystkich podłóg

Po odkurzeniu wszystkich powierzchni kolejnym krokiem jest odkurzenie wszystkich podłóg. Dotyczy to zarówno powierzchni pokrytych dywanami, jak i podłóg o twardej powierzchni. Celem jest usunięcie jak największej ilości brudu i zanieczyszczeń, tak aby nie znalazły się one na innych powierzchniach podczas procesu czyszczenia. 

Zmywanie na wilgotno wszystkich podłóg o twardej powierzchni

Po odkurzeniu podłóg następnym krokiem jest zmoczenie mopem wszystkich twardych powierzchni. Dotyczy to płytek, linoleum i wszelkich innych twardych powierzchni. Celem jest usunięcie wszelkich pozostałości brudu i zanieczyszczeń oraz nadanie powierzchni połysku.

Wytarcie wszystkie powierzchnie

Po wyczyszczeniu podłóg kolejnym krokiem jest wytarcie wszystkich powierzchni. Obejmuje to:

  • biurka, 
  • krzesła, 
  • stoły, 
  • półki,
  • wszelkie inne miejsca, w których mógł się zgromadzić kurz lub odciski palców. 

Celem jest usunięcie wszelkich pozostałości brudu, kurzu i smug. 

Czyszczenie wszystkich powierzchni szklanych

Następnym krokiem jest wyczyszczenie wszystkich powierzchni szklanych. Dotyczy to okien, luster i wszelkich innych powierzchni szklanych w biurze. Celem jest usunięcie wszelkich smug i odcisków palców oraz nadanie powierzchniom połysku.

Opróżnianie wszystkich pojemników na śmieci

Po wyczyszczeniu wszystkich powierzchni ostatnim krokiem jest opróżnienie wszystkich pojemników na śmieci. Obejmuje to kosze na śmieci, pojemniki na surowce wtórne i wszelkie inne pojemniki, w których zgromadziły się śmieci. Celem jest usunięcie wszystkich śmieci z biura, tak aby nie znalazły się na podłogach lub innych powierzchniach.

Chociaż dokładny proces może się nieznacznie różnić w zależności od firmy, jest to na ogół sekwencja, którą stosują profesjonalne firmy sprzątające. Postępując zgodnie z tymi krokami, są one w stanie posprzątać biuro szybko i skutecznie, zapewniając, że wszystkie obszary są czyste i reprezentacyjne.