Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Inteligentny oraz elastyczny łańcuch dostaw dzięki MS Dynamics 365 Supply Chain Management

laptop
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

MS Dynamics 365 Supply Chain Management to rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie transportem w firmie i łatwe identyfikowanie dostawców. W aplikacji dostaniemy pełną bazę procesów i zasobów z danego magazynu, informacje dotyczące produkcji, zapasów czy logistyki. Dane błyskawicznie zostaną przetworzone w czytelne raporty, co pozwala nam wyciągnąć odpowiednie wnioski i w rezultacie podjąć lepsze decyzje biznesowe.

Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management - co warto wiedzieć?

Przede wszystkim, aplikacja ta posłuży nam do zarządzania łańcuchem dostaw poprzez m.in. wykorzystanie inteligencji IoT. Dzięki temu będziemy mieć stały wgląd do maszyn na halach produkcyjnych i będziemy mogli na bieżąco reagować na powstające problemy (awarie, usterki itd.). Wspomniane powiadomienia można również połączyć z konkretnymi procesami produkcyjnymi poprzez wykorzystanie specjalnego kreatora. W konsekwencji zapewni nam to monitoring urządzeń oraz stałą analizę danych, co ułatwi podejmowanie strategicznych decyzji. 

Co więcej, pracownik może sam korzystać z optymalizacji planowania, dzięki czemu jest w stanie wykonać szybką ocenę zmian i ewentualną optymalizację procesów produkcyjnych. Mowa tutaj o śledzeniu działań i odpowiedzi maszyn na linii produkcyjnej. Zarządzanie zasobami w aplikacji jest bardzo łatwe i intuicyjne na każdym etapie pracy - od kontroli, przez naprawy aż po konserwację. Pozwala to na proaktywne i predykcyjne utrzymanie urządzeń. 

Elastyczność w zarządzaniu zleceniami 

MS Dynamics 365 Supply Chain Management zapewnia maksymalną elastyczność w zarządzaniu zleceniami. Możliwe jest tutaj m.in. tworzenie produktów dla określonych klientów przy jednoczesnej oszczędności czasu. Produkt może być skategoryzowany według ceny oraz grupy odbiorców. Microsoft Dynamics365 SCM oferuje bowiem możliwość konfiguracji ofert cenowych, dzięki czemu zespół handlowy może nadzorować swoje zadania w jednej aplikacji.

W rezultacie realizacja zamówienia przebiega znacznie szybciej. Pracownik posiada pełen wgląd w stan magazynowy i produkcyjny danego produktu. Aplikacja pozwala również śledzić i testować dany produkt pod kątem jakości, a następnie dopasować go do określonego dostawcy. Można przez nią składać zapytania ofertowe, a po przeanalizowaniu odpowiedzi wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę. 

Całość ma również kluczowy wpływ na transport przychodzący i wychodzący. Rozwiązanie Supply Chain Management pozwala zaplanować transport oraz moment przyjęcia ładunku. Możemy również przetwarzać i planować ładunki wychodzące, tak aby wysłać określone towary z firmy do odbiorcy. 

Narzędzie umożliwia też stworzenie tzw. strategii kompilacji ładunku (stosowane na podstawie jego objętości). Ostatecznie, oszczędzamy sporo czasu i środków finansowych, które możemy spożytkować w innych segmentach biznesu. W skrócie: wykorzystanie Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management to lepsza wydajność i skuteczność podejmowanych przez firmę działań. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z xplusglobal.com/pl/