Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na czym polega firmowy wyjazd incentive travel?

incentive travel
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

O wyjazdach integracyjnych dla pracowników słyszało już wiele przedsiębiorców. Wielu zna i organizuje też wyjazdy motywacyjne. Nowością na rynku turystyki biznesowej są natomiast wyjazdy incentive travel. Do tej pory najczęściej korzystały z nich duże marki i organizacje, trend ten jednak powoli się rozprzestrzenia. Warto więc zadać sobie pytanie, czym jest wyjazd incentive travel i na czym on polega?

Czym jest wyjazd incentive travel?

Definicja wyjazdu incentive travel mówi, że jest on wyjazdem motywacyjnym dla klientów, kontrahentów lub pracowników, który opłacany jest przez firmę. Często pojawiającą się informacją jest również ta, mówiąca, że sformułowanie to pochodzi z języka angielskiego i oznacza „zachętę”. Po zapoznaniu się z tą definicją wiele osób uważa, że incentive travel jest tym samym co wyjazd motywacyjny lub/i integracyjny. Eksperci zaprzeczają jednak podobieństwu tych imprez.

O ile bowiem wyjazd integracyjny jest tym integrującym zespół przy dobrej zabawie, o tyle ten motywacyjny skupia się na zabawie, w ramach której przemycane są elementy motywacyjne. Incentive travel to natomiast pojęcie o wiele szersze. Wyjazdy tego typu są o wiele bardziej spersonalizowane, oparte na unikalnych atrakcjach i doświadczeniach, realizuje konkretne (długofalowe) cele biznesowe. Umożliwia rozwój, oferuje uczestnikom wyzwania i atrakcje. Jednym słowem incentive travel ma motywować do wzmożenia wysiłków i pracy na rzecz osiągnięcia celu, który jest nagradzany.

Na czym polega incentive travel?

Podróże incentive travel są nagrodą dla pracowników, klientów, kontrahentów. Organizowane są np. w momencie wyrobienia planów sprzedażowych, zrealizowania projektu. Panuje więc na nich specyficzna atmosfera, którą trudno odtworzyć na innych typach wyjazdów, również tych firmowych. Podczas incentive travel można więc wejść w bliższe relacje z innymi uczestnikami, nawiązać przyjacielskie więzi, zbudować wspólnotę doświadczeń, wziąć udział w nietypowych atrakcjach. Plusem takich podróży jest również przełamywanie barier, wychodzenie poza strefę komfortu, wzmocnienie relacji, rozumienie kodów kulturowych w zespołach międzykulturowych czy też u kontrahentów z różnych stron świata.

wyjazd firmowy

Czym charakteryzuje się taki wyjazd firmowy?

Biuro podróży, które odpowiada za organizacje tego typu wyjazdu firmowego, musi do jego organizacji podejść z dużą uwagą. Na podstawie dostarczonego przez firmę celu wydarzenia opracowuje indywidualny program i dobiera pod uczestników atrakcje. Cel determinuje też czas trwania incentive travel – zazwyczaj jest to od 4-5 dnia, nawet do 21 dni. W tym czasie w programie pojawiać muszą się elementy przedsiębiorczości, pracy zespołowej, budowania/pogłębiania więzi, odpoczynku, rozrywki, degustacji, nietypowych form zwiedzania, spędzania wspólnego czasu.

Zazwyczaj wyjazd firmowy incentive travel jest realizowany dla wąskiej grupy uczestników. Przez to nabiera on kameralnego charakteru. Noclegi zazwyczaj są w butikowych hotelach, transport odbywa się komfortowymi środkami komunikacji, atrakcje są wyszukane i niecodzienne np. rafting, nurkowanie, udział w lokalnych kursach gotowania, lokalnych ceremoniach, warsztaty fotograficzne. W East Travel dodatkowo o prawidłowe realizowanie programu dba pilot i koordynator wyjazdu. Jego zadaniem jest także otaczanie uczestników opieką na różnych szczeblach.

Jak zorganizować wyjazd?

Incentive travel to wyjazd firmowy, który wymaga wielu przygotowań i przemyślanej strategii. Jego organizację najlepiej powierzyć profesjonalistom. Wyspecjalizowane biuro podróży nie tylko pomoże w ustaleniu optymalnego, nieprzeładowanego programu, ale będzie w stanie polecić najlepsze atrakcje w wybranej lokalizacji i je zorganizować. Doświadczony projektant podróży będzie też w stanie wskazać, jakie miejsce będzie tym najlepszym na wyjazd firmowy – te bowiem mogą odbywać się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Współpraca z lokalnymi partnerami jest również gwarancją uzyskania atrakcyjnych cen przy najwyższej jakości – ta bowiem w przypadku incentive travel jest najważniejsza.

Kiedy sprawdzają się wyjazdy incentive travel?

Biuro podróży East Travel wyjazdy incentive travel organizuje dla firm działających w różnych branżach, a także o różnej wielkości. Podróże tego typu proponuje markom, które stawiają na rozbudowany system motywacyjny, nieoparty tylko na finansach. Organizację takiego wyjazdu rekomenduje też przedsiębiorstwom, które chcą połączyć nagrodę za osiągnięte cele z motywacją i np. rozwojem – szkoleniami.

Zapraszamy na stronę Biura Podróży East Travel pod adresem: https://www.easttravel.pl/