Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zaprojektować sklep internetowy, który zwiększy sprzedaż?

sklep internetowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wielu właścicieli sklepów internetowych zastanawia się, na co zwrócić uwagę, aby zwiększyć w nich sprzedaż. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi sposobami.

Stworzenie person zakupowych

Wśród najważniejszych kwestii związanych z prowadzeniem własnego sklepu internetowego można wskazać stworzenie person zakupowych, co może mieć znaczący wpływ na zwiększenie się poziomu sprzedaży. Persony zakupowe związane są w bezpośredni sposób z analizowaniem zachowań oraz decyzji zakupowych klientów, co sprawia, że możliwe będzie dostosowanie się do konkretnych potrzeb użytkowników. Dzięki spersonalizowanym komunikatom możliwe będzie przyciągnięcie wartościowego ruchu na daną witrynę internetową.

Zaprojektowanie strony

W celu zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym warto przede wszystkim zadbać o odpowiednie zaprojektowanie jego strony. Witryna internetowa sklepu powinna być w pełni funkcjonalna, a także wygodna dla klientów. Dzięki temu na pewno będą z niej chętniej korzystać. Warto umieścić na stronie przejrzysty podział na kategorie, wyszukiwarkę, a także widoczny koszyk. Poszczególne funkcjonalności sprawią, że zakupy będą dla klienta wygodne oraz proste do zrealizowania.

Dostosowanie do urządzeń mobilnych

W obecnych czasach większość użytkowników na co dzień korzysta z urządzeń mobilnych, takich jak na przykład telefony komórkowe lub tablety. Dlatego tak istotne jest dostosowanie witryny swojego sklepu internetowego do wymagań tego rodzaju urządzeń. Zrobienie zakupów w sklepie internetowym powinno być dla użytkownika tak samo proste, zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Powiadomienia web push

Warto na stronie sklepu internetowego skorzystać także z takiego rozwiązania jak powiadomienia web push. Powiadomienia web push wyświetlanie są w formie krótkich wiadomości, które prezentowane są użytkownikom na komputerach oraz urządzeniach mobilnych. Powiadomienia tego rodzaju mogą być wykorzystywane do przedstawiania klientom specjalnych ofert, rekomendacji, a także informacji o zniżkach. Takie działania stanowią zachętę do zakupu produktów znajdujących się w sklepie internetowym.

Odpowiednia komunikacja

Projektowanie sklepów internetowych uwzględnia także odpowiednią komunikację z klientami, która może być prowadzona na szereg zróżnicowanych sposobów. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi chaty, dzięki którym klienci mogą w szybki oraz sprawny sposób zadawać pytania oraz pozbyć się wątpliwości na temat potencjalnych zakupów. Natomiast w przypadku nieobecności pracowników można zdecydować się na chat boty, które będą odpowiadały klientom w sposób automatyczny.

Opisy produktów

Wśród najlepszych sposobów na zwiększenie sprzedaży można wskazać także tworzenie adekwatnych opisów produktów. Powinny być one zoptymalizowane, jednak muszą być w nich także zawarte najważniejszy informacje na temat poszczególnych produktów oraz ich parametry. Dzięki temu klientowi łatwiej będzie podjąć decyzję związaną z zakupem towarów.