Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym powinny charakteryzować się nowoczesne ośrodki konferencyjne dla biznesu?

sala konferencyjna
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Organizacja spotkania biznesowego poza siedzibą firmy wymaga skorzystania z usług centrum konferencyjnego. Wybór odpowiedniego miejsca ma ogromny wpływ na sukces szkolenia, pokazu nowego produktu czy imprezy motywacyjnej, dlatego warto dobrze się zastanowić, gdzie wynająć salę konferencyjną. Czego nie może zabraknąć w nowoczesnym ośrodku konferencyjnym dla biznesu?

Szeroki wybór sal konferencyjnych i miejsca noclegowe

Spotkania biznesowe mają różny charakter. W przypadku dużej konferencji, na kilkaset osób, konieczne jest wynajęcie przestronnej sali z odpowiednią liczbą miejsc siedzących. Kameralne spotkanie, takie jak zebranie zarządu, może się odbyć w znacznie mniejszej przestrzeni, w której uczestnicy siedzą najczęściej przy jednym stole. Ponadto wydarzenie może trwać jeden lub więcej dni. W tym drugim przypadku niezbędne będzie zapewnienie noclegu wszystkim uczestnikom. W takiej sytuacji najlepiej postawić na hotel konferencyjny, taki jak Hotel Remes Sport & Spa pod Poznaniem. Zapewnia on gościom aż 7 sal konferencyjnych o powierzchni od 30 do nawet 275 m2 oraz ponad 250 miejsc noclegowych.

Odpowiednie wyposażenie sali konferencyjnej

Kluczem do udanego szkolenia jest odpowiednie wyposażenie sali konferencyjnej. Do absolutnych podstaw należą projektor multimedialny i ekran, które pozwolą na wyświetlenie prezentacji. Musi być to sprzęt znacznie wyższej klasy niż ten przeznaczony do użytku domowego czy szkolnego. Niezbędne jest także wysokiej jakości nagłośnienie, umożliwiające nie tylko wysłuchanie prezentacji wszystkim uczestnikom, ale też pozwalające na swobodne dyskusje. Często bagatelizowaną sprawą są krzesła, a przecież konferencje to zazwyczaj wielogodzinne spotkania, więc warto zadbać o to, by siedzenia były komfortowe. Ponadto sala musi być klimatyzowana i dobrze wentylowana, a goście powinni mieć dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi.

Szybki i bezproblemowy dojazd

Nawet najlepiej wyposażone centrum konferencyjne może mieć problem z brakiem klientów, jeśli nie zapewni gościom odpowiedniego dojazdu. Ośrodek pod miastem musi być łatwo dostępny z najważniejszych punktów komunikacyjnych, takich jak dworzec kolejowy czy lotnisko – na przykład centrum konferencyjne pod Poznaniem powinno zapewniać szybki dojazd z centrum stolicy Wielkopolski oraz portu lotniczego Poznań-Ławica. Jednocześnie goście muszą mieć możliwość bezproblemowego dostania się do obiektu samochodem i autobusem oraz mieć gdzie zaparkować. Spełnienie tych warunków znacznie zwiększa szansę na to, że firma wybierze dany ośrodek na organizację konferencji.