Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Start-up roku pomaga rozliczyć się z fiskusem z podatku od kryptowalut

Cryptiony - start-up
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Cryptiony - start-up, który automatyzuje rozliczenie podatku od kryptowalut otrzymał tytuł oraz statuetkę Start-up Roku podczas wieczornej Gali Rozdania Nagród Invest Cuffs 2022. W ostatni weekend marca miała miejsce konferencja Invest Cuffs, która przyciągnęła ponad 70 wystawców, 100 prelegentów przedstawiających wykłady, prowadzących wywiady i debaty oraz ponad 5000 użytkowników.

Invest Cuffs 2022

Jak podaje organizator to doroczne spotkanie zrzeszające branżę rynku inwestycyjnego - akcje, waluty, surowce, kryptowaluty, fundusze inwestycyjne. Jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Co roku przyciąga ekspertów, przedstawicieli najważniejszych podmiotów w branży, klientów instytucjonalnych oraz detalicznych.

W dn. 25.03.2022r. podczas Gali Rozdania Nagród Invest Cuffs 2022 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, Cryptiony, start-up założony w 2021r., otrzymał tytuł oraz statuetkę Start-up Roku. Autorem i wykonawcą statuetki z bursztynową spinką jest znany krakowski artysta - Marek Stankiewicz.

To dla nas niesamowite wyróżnienie, podsumowanie pierwszego roku naszej działalności i mocny zastrzyk motywacyjny do dalszej pracy.” - Hanna Milczarek, CMO Cryptiony.

Nie daj się złapać na nieprawidłowo rozliczonych podatkach!

Sprawą oczywistą jest, że trzeba płacić podatki. Nikt tego nie kwestionuje. Polski system podatkowy jest zawiły, ciągłe zmiany mogą szokować nawet najbardziej doświadczonych księgowych. Dowodem na to jest chaos, jaki wywołał w kraju Nowy Ład. Nie każdy musi znać się na podatkach. Jednak stare powiedzenie głoszące, że nieznajomość prawa szkodzi, co chwila wykazuje swą aktualność.

Gala Rozdania Nagród Invest Cuffs 2022

Ogarnij podatki w innowacyjny sposób!

Cryptiony to najnowocześniejszy sposób na kontrolowanie podatków związanych z kryptowalutami. Dzięki aplikacji nikt nie zgubi się w podatkach, dzięki czemu może uniknąć problemów z fiskusem. Aktualne zobowiązania podatkowe można sprawdzić w każdej chwili za pomocą dowolnego urządzenia. Wystarczy pobrać swój raport podatkowy. Dzięki Cryptiony oszczędza się czas i środki finansowe do tej pory wydawane na tradycyjne metody rozliczania transakcji. Jedyne co trzeba zrobić to wprowadzić dane podatkowe do deklaracji PIT-38 (sekcja E). Deklarację można wypełnić osobiście lub przekazać do wypełnienia do biura rachunkowego.

Jak to działa?

Wystarczy założyć konto użytkownika na platformie Cryptiony. Następnie wprowadzić historię transakcji np. poprzez integrację z giełdami kryptowalut przez API i historia transakcji będzie pobrana przez aplikację z giełd kryptowalutowych w ciągu sekund. Dostępny będzie również raport podatkowy z wyliczonymi zobowiązaniami podatkowymi.  Zobowiązania podatkowe można śledzić na bieżąco w aplikacji - dzięki połączeniu z giełdami przez API transakcje synchronizują się cyklicznie. Dla użytkowników handlujących okazjonalnie (do 10 transakcji fiat na rok) dostępny jest darmowy plan. W przypadku większej liczby przeprowadzonych transakcji konieczne będzie skorzystanie z jednego z płatnych planów użytkownika w kwocie 199 PLN lub 599 PLN.

Dzięki zastosowanej automatyzacji i infrastrukturze chmurowej jesteśmy w stanie zaoferować znacznie lepszą ofertę cenową niż biura rachunkowe czy kancelarie podatkowe. Użytkownicy oszczędzają czas i pieniądze oraz mają wgląd w swoje zobowiązania podatkowe na bieżąco” - komentuje Bartosz Milczarek, CEO Cryptiony.

Sprawdź partnerów aplikacji!

Do grona strategicznych partnerów aplikacji należy Kanga Exchange. Jest to największa w Europie Środkowej giełda kryptowalut, która posiada 250 kantorów stacjonarnych. Partnerem prawnym jest Kryptoprawo.pl, to kancelaria prawno-podatkowa specjalizująca się w kryptowalutach. Prowadzi ona również biuro rachunkowe, które profesjonalnie zajmuje się sprawami związanymi z kryptowalutami, NFT, czy tokenizacją. Jeżeli szukasz nowoczesnych usług księgowych dla swojej firmy, to Altera, która również dołączyła do partnerów Cryptiony, będzie odpowiednim wyborem.