Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kawalerka od dewelopera w Lublinie – czy to dobry pomysł?

osiedle koralowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Lublin należy do grona polskich miast, gdzie nowe mieszkania sprzedają się na pniu pomimo stale rosnących cen. Popyt na mieszkania od deweloperów jest coraz większy – dużą popularnością cieszą się zwłaszcza kawalerki.

Kawalerka w Lublinie – jakie ma zalety?

Kawalerki w Lublinie mają sporo zalet. Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Orion, ich wielkim atutem jest atrakcyjna lokalizacja. Lublin to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto – po prawej stronie Wisły to jeden z najważniejszych ośrodków biznesowych, kulturalnych, akademickich i turystycznych. Powstaje tu coraz więcej nowoczesnych osiedli, więc wybór w zakresie nowych mieszkań – w tym kawalerek – jest coraz większy. Pozwala to znaleźć nieruchomość odpowiadającą konkretnym potrzebom pod każdym praktycznie względem.

Kawalerka w Lublinie – idealna na wynajem

Kawalerka doskonale sprawdza się jako inwestycyjne mieszkanie. Lublin jest świetnym przykładem miasta, gdzie wynajem nieruchomości mieszkalnych jest opłacalny. Kawalerek na wynajem w przystępnych cenach i dobrze usytuowanych szukają nie tylko studenci, ale także turyści czy osoby żyjące w pojedynkę lub w parach. Właściciel mieszkania musi zdecydować, co mu się bardziej opłaci: wynajem długo- czy krótkoterminowy? Rzecz jasna trzeba brać poprawkę na to, że taka inwestycja nie zwróci się od razu – trwa to minimum dziesięć lat, więc należy uzbroić się w cierpliwość. 

Kawalerka w Lublinie – jak wybrać najlepszą?

Planując zakup kawalerki  Lublinie, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad jej przeznaczeniem oraz sposobem sfinansowania takiego zakupu. Jeśli w rachubę wchodzi kredyt hipoteczny, często należy popracować wcześniej nad poprawą zdolności kredytowej p zwłaszcza że o kredyty hipoteczne nie jest obecnie łatwo. Warto porównać propozycje różnych firm deweloperskich nie tylko pod kątem cen, ale także metrażu mieszkań, rozkładu pomieszczeń, dokładnej lokalizacji oraz standardu wykończenia. Do wyboru są kawalerki w stanie deweloperskim lub wykończone pod klucz.