Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Firma Luqam - czym się zajmuje i dlaczego warto zainteresować się ich ofertą?

kartki papieru trzymane przez kobietę w tle laptop
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa to niełatwa sztuka. Wiele razy mogliśmy usłyszeć historie o dobrze zapowiadających się firmach, które upadły na skutek złego zarządzania. Na szczęście od kilkunastu lat na polskim rynku funkcjonują specjalistyczne firmy doradcze, które przygotowują szczegółowe analizy i audyty, przedstawiając gotowe rozwiązania, pozwalające usprawnić prace w naszej firmie. Jedną z takich firm jest Luqam.

Luqam od kilkunastu lat współpracuje ze światowymi korporacjami, polskimi firmami oraz markami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jak wskazuje Łukasz Ekiert, prezes zarządu spółki, Luqam nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, dzięki czemu dynamicznie dostosowuje się do zmiennych warunków rynkowych. Przedsiębiorstwo to opiera swoją działalność na trzech uzupełniających się wzajemnie filarach.

Projekty rozwojowe dla przedsiębiorstw i organizacji

Niezależnie od tego, w jakim sektorze działa klient, Luqam przygotowuje dla niego szereg projektów rozwojowych, mających na celu budowę procedur, dedykowanych systemów zarządzania czy kultury organizacyjnej. Specjaliści Luqam zapewniają kompleksowe działania na wielu obszarach. Optymalizacja produkcji, budowa wewnątrzfirmowej komunikacji czy systemu wynagrodzeń, to zaledwie fragment z bogatej oferty usług tego przedsiębiorstwa.

Pamiętajmy, że inwestując we współpracę z wykwalifikowanym organem doradczym, możemy sporo zyskać zarówno pod względem finansowym, jak i kompetencyjnym. Odpowiednio skonstruowany system zarządzania firmą, może w znaczny sposób podnieść rentowność naszego biznesu, a to z kolei, może doprowadzić od jego jeszcze dynamiczniejszego wzrostu.

Szkolenia i studia podyplomowe

Szkolenia Luqam przeprowadzane są w trybie otwartym - w biurach spółki w Krakowie i Toruniu - oraz w trybie zamkniętym – dla pracowników w siedzibie Klienta, lub innym miejscu wskazanym przez zamawiającego. Większość z nich skupia się na tematyce zarządzania operacyjnego, optymalizacji produkcji czy specyfiki systemów zarządzania. Szkolenie może mieć charakter ogólny lub specjalistyczny - wszystko zależy od branży, w jakiej na co dzień działa klient. Najważniejszym aspektem tych szkoleń jest fakt, że porady i wskazówki przekazywane na spotkaniach, oparte są na wieloletnim doświadczeniu specjalistów. Nie jest to zatem teoria, a odkrycie know-how najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw w Polsce.

Jeśli chcemy podnieść swoje kompetencje lub wykształcenie kadry kierowniczej w naszej firmie, Luqam realizuje także program studiów podyplomowych i unikatowe studia MBA in Quality Management. Z oferty skorzystać można na Uczelni Łazarskiego w Warszawie i w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. To świetny wybór dla osób, które pragną uporządkować swoją wiedzę w zakresie optymalizacji i zarządzania produkcją. Co ważne, wszyscy prowadzący są praktykami, a cały sylabus studiów nastawiony jest na praktyczny charakter zajęć. Studenci mają szanse pozyskać także kilka dodatkowych certyfikatów.

Oferta Luqam to doskonały wybór dla przedsiębiorców, którzy chcą usprawnić procedury w swoich firmach. Zadowoleni będą także ci, którzy planują w najbliższym czasie wypłynąć na szersze wody w swojej branży. Profesjonalne porady doświadczonych ekspertów uchronią nas przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami, które mogą być potencjalnie bardzo niebezpieczne dla przyszłości naszego biznesu. Sami przy tym nabierzemy doświadczenia, które jest bezcenny i nieocenione w prowadzeniu firmy. Nawet jeśli kiedyś podejmiemy decyzję o przebranżowieniu, to uzyskaną wiedzę, będziemy mogli wykorzystać także w innych dziedzinach przemysłu. Wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności.