Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto zainwestować w szkolenia OSINT?

gromadzenie informacji
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

OSINT nazywany białym wywiadem, oparty jest na gromadzeniu informacji oraz danych z jawnych i ogólnodostępnych źródeł. Szczególnie wykorzystywane są tutaj bazy danych, źródła biznesowe i media społecznościowe, które dziś są prawdziwą skarbnicą informacji. Zgromadzone dane mogą zostać wykorzystane podczas procesu pozyskiwania klientów i przyczynić się do rozwoju biznesu. Warto więc zapisać się na szkolenie OSINT, dzięki któremu dowiesz się, jak w praktyce wykorzystywać biały wywiad do celów biznesowych. Sprawdź, jakie korzyści możesz zyskać i kiedy szczególnie opłaca się postawić na OSINT.

3 zalety szkoleń OSINT

Biały wywiad dostarcza szereg istotnych korzyści. Wśród nich można wymienić na pewno możliwość skutecznego docierania do potrzebnych informacji. Spowoduje to, że będziesz wiedzieć, gdzie szukać, aby znaleźć ważne dane, a przy tym wszystkim nie spędzić na poszukiwaniach zbyt dużej ilości czasu.

Dane, których staniesz się posiadaczem, będziesz mógł wykorzystać w swojej firmie lub po prostu do wykonywania swoich obowiązków zawodowych. W ten sposób będziesz mógł realnie wpłynąć na sprzedaż oraz docierać do nowych klientów. Zresztą dzięki temu, że zyskasz przydatne informacje, których Twoja konkurencja nie posiada, zdobędziesz znaczną przewagę.

OSINT sprawia również, że będziesz w stanie skutecznie ocenić ryzyko porażki jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z kontrahentem. To zapewni Ci nie tylko spokojną głowę, ale przy okazji oszczędzi czas, który musiałbyś później poświęcić na próbę odzyskania pieniędzy od nieuczciwego dostawcy.

analiza danych

Kiedy opłaca się skorzystać ze szkoleń OSINT?

Szkolenie z zakresu OSINT szczególnie sprawdzi się dla osób czy też firm, które chcą wiedzieć, w jaki sposób można uzyskać szczegółowe dane na temat klientów, kontrahentów czy też dostawców, np. jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Posiadając niezbędne informacje i znając narzędzia, dzięki którym można je uzyskać, zaczniesz nawiązywać współpracę jedynie z rzetelnymi i wiarygodnymi firmami. To zwiększy Twoje bezpieczeństwo i pozwoli Ci uniknąć oszustów.

Zatem ze szkoleń OSINT szczególnie powinni skorzystać przedsiębiorcy, specjaliści ds. rekrutacji, pracownicy zajmujący się sprzedażą lub też marketingiem, ale też dziennikarze, badacze, analitycy oraz osoby zajmujące się bezpieczeństwem korporacyjnym. Nawet policjanci, wojsko czy prawnicy mogą zyskać bardzo wiele przydatnej wiedzy, gdy zdecydują się skorzystać ze szkoleń z zakresu OSINT.