Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy charakteryzują się standardowe i zaawansowane usługi księgowe?

usługi księgowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Zakres usług księgowych, które oferuje kancelaria podatkowa lub finansowa, jest zazwyczaj szerszy niż w przypadku typowego biura rachunkowego. Zadania, które będzie realizować firma, z którą współpracujemy, można podzielić na podstawowe oraz zaawansowane. Co należy rozumieć przez te określenia? Jak szeroki może być zakres usług kancelarii podatkowej?

Czym są standardowe (podstawowe) usługi księgowe?

W WZ Partners proponujemy firmom standardowe usługi, do których zaliczamy przede wszystkim prowadzenie pełnej ewidencji księgowej. Wiąże się to z takimi zadaniami jak tworzenie sprawdzań finansowych, a także kwestie związane z obowiązkową sprawozdawczością do Głównego Urzędu Statystycznego i NBP. Do innych podstawowych obowiązków naszej kancelarii należy również reprezentowanie firmy w kontaktach z Urzędem Skarbowym. Dzięki temu Twoja firma nie musi samodzielnie utrzymywać działu księgowości - kupować sprzętu, organizować przestrzeni biurowej czy prowadzić rekrutację i dbać o poziom wiedzy swoich księgowych. To powszechna praktyka, która pozwala na daleko idące oszczędności.

To jednak nie wszystko. W WZ Partners stawiamy na efektywną komunikację, która jest możliwa dzięki internetowi. Każdej firmie przekazujemy zdalny dostęp do SaldeoSMART, czyli platformy, która umożliwia błyskawiczny obieg dokumentów oraz bieżąca kontrolę stanu finansów firmy. W ten sposób szanujemy Twój czas oraz środki. Nie musisz inwestować w oprogramowanie księgowe ani zastanawiać się nad formą kontaktu z naszym biurem. Oczywiście, w razie konieczności jesteśmy dostępni w biurach w Warszawie i Poznaniu. Jesteśmy również otwarci na rozszerzenie współpracy, o czym przeczytasz poniżej.

Zaawansowane usługi za zakresu księgowości, czyli?

Wśród kluczowych usług księgowych, które wykraczają poza standardowe ramy, w WZ Partners proponujemy między innymi usługi na rzecz firm, które działają poza granicami naszego kraju i muszą prowadzić księgi rachunkowe zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości oraz Generally Accepted Accounting Principles, czyli zasadami wprowadzonymi przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Ponadto, choć proponujemy pracę na platformie SaldeoSMART, to jesteśmy otwarci na stosowanie systemu ERP, który jest już obecny w firmie. W innych okolicznościach i w ramach specjalnych wymagań projektujemy obieg dokumentów, który będzie zintegrowany z systemem finansowo- księgowym. Pozwoli to usprawnić pracę w ramach jednego narzędzia, które nie generuje błędów i utrudnień. Ponadto konsolidujemy sprawozdania finansowe, a także wspieramy w ramach sprawozdawczości spółki notowane na giełdzie. Mamy także doświadczenie w raportowaniu z jednostek powiązanych do centrali zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami. Dotyczy to również tworzenia raportów zarządczych oraz ich elektroniczne zautomatyzowanie. W razie potrzeby oferujemy wynajem powierzchni biurowej w Warszawie lub Poznaniu, co pozwala na rejestrację siedziby dla danego podmiotu gospodarczego.

https://wzpartners.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/

Bez względu na zakres naszych usług, w każdym wypadku Twoja firma ma przydzielonego opiekuna oraz zespół specjalistów, który dba o wszelkie aspekty działalności finansowej. W ten sposób możesz być pewny, że bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, jego podatkowa i finansowa sytuacja będzie pod kontrolą. Nie zapominamy również o szeroko rozumianym doradztwie biznesowym, które pomoże Ci podejmować trafne decyzje, wpływające na przyszłość Twojej firmy.