Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dotacje unijne - wsparcie dla przedsiębiorców

Dotacje unijne
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Dofinansowania unijne to szansa dla wielu firm w Polsce na rozwój, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, a także ekspansję na inne rynki. Przedsiębiorcy mogą wyszukiwać projekty unijne i składać aplikację we własnym zakresie lub zdecydować się na współpracę z renomowanym partnerem. Taką firmą bez wątpienia jest TRIGONUM. Eksperci marki od kilkunastu lat wspierają polskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu dofinansowania z Unii Europejskiej, a także jego rozliczaniu. Jeżeli szukasz wsparcia w tym zakresie, to wybór TRIGONUM może być strzałem w dziesiątkę. Od 2016 roku pomogliśmy 150 firmom w pozyskiwaniu 241 milionów złotych w postaci dotacji.

Kompleksowa współpraca w zakresie dotacji unijnych

Szansę na skuteczne pozyskanie funduszów unijnych znacznie wzrastają wtedy, gdy przedsiębiorca posiada doświadczenie w przygotowywaniu wniosków dotacyjnych, ich procesowaniu, a także w ich rozliczaniu. Oczywiście w większości firm brakuje wyspecjalizowanych osób w tym zakresie, dlatego optymalnym wyborem wydaje się być współpraca z zewnętrznym podmiotem. Firma TRIGONUM oferuje kompleksowe podejście do tematu od A do Z. Doświadczeni eksperci skupią się na indywidualnych potrzebach klienta i dopiero na ich podstawie wyszukają interesujące projekty unijne. Pracowaliśmy z firmami typu software house, firmami z branży elektroniki użytkowej, rozwiązań medycznych ale także z firmami produkcyjnymi. 

Doradcy zadbają nie tylko o znalezienie konkursu, ale także przygotowanie wniosku dotacyjnego, a następnie jego realizację i rozliczenie. Dotacje unijne to atrakcyjny sposób na pozyskanie środków na rozwój firmy, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, ustabilizowanie sytuacji finansowej, czy też na rozpoczęcie swojej pierwszej działalności gospodarczej. Z powodzeniem wesprzemy klientów w pozyskiwaniu środków niezależnie od ich potrzeb i sytuacji rynkowej, a także poinstruujemy, jak powinny być wykorzystywane fundusze unijne

Dotacja unijna na rozpoczęcie działalności

Przedstawiciele TRIGONUM posiadają wieloletnie doświadczenie we wspieraniu raczkujących na rynku firm. Dotacja unijna na budowę startupu to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich osób, które myślą o swojej firmie lub już poczyniły w tym kierunku odpowiednie kroki. Zewnętrzne dofinansowanie na start pozwala na zakup profesjonalnego sprzętu, oprogramowania, czy też zmniejszenie innych kosztów początkowych założenia firmy. 

Dotacje na rozwój działalności

Marka TRIGONUM to także dobry wybór dla firm, które szukają środków na sfinansowanie wdrożenia innowacji, a także projektów rozwojowych i inwestycyjnych. Eksperci firmy mają niezbędne doświadczenie we współpracy z firmami z różnego sektora oraz różnej wielkości. Dzięki temu z powodzeniem wesprą zarówno duże firmy o długiej historii na rynku, jak i mniejsze podmioty gospodarcze. Skala dofinansowania może być bardzo różna. Z jednej strony TRIGONUM pozyskuje wielomilionowe dotacje, a z drugiej strony z powodzeniem przeprowadzi także proces pozyskiwania niższych środków dla mniejszych firm. 

Korzystna forma rozliczenia

TRIGONUM oferuje swoim klientom bardzo korzystne warunki współpracy. Opłata za usługę podzielona jest na dwa komponenty. Pierwszy z nich to opłata wstępna, która uwzględnia stworzenie projektu w oparciu o pomysł i ideę klienta, profesjonalne przygotowanie wniosku i wsparcie klienta na etapie relacji z instytucją finansującą. Wysokość tej opłaty ustalana jest z klientem indywidualnie i w dużej mierze zależy od trudności konkursu. Drugim komponentem całościowego rozliczenia jest wynagrodzenie od sukcesu, czyli tzw. success fee. Wysokość wynagrodzenia od sukcesu również ustalana jest indywidualnie. 

Współpraca z profesjonalistami

Pozyskiwanie środków z projektów unijnych wiąże się z określoną specyfiką postępowania. Wymogi proceduralne oraz administracyjne są bardzo rygorystyczne, dlatego warto postawić na współpracę z profesjonalistami w tym zakresie. Próba pozyskania środków we własnym zakresie może kosztować przedsiębiorcę dużo czasu i nerwów oraz może zmniejszyć szansę na pozytywny finał konkursu. Postawienie na profesjonalistów i doświadczonych ekspertów TRIGONUM pozwala na zwiększenie swoich szans i pozyskanie środków dotacyjnych na rozwój firmy lub jej założenie. Jeżeli poszukujecie zewnętrznego źródła dofinansowania, to warto skontaktować się z przedstawicielami firmy TRIGONUM i poznać szczegóły potencjalnej współpracy.