Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak działa terminal POS?

terminal POS
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Od 1 stycznia 2022 roku wszedł w życie obowiązek wprowadzenia metod płatności za pomocą terminali. Ich działanie opiera się na pracy skrupulatnie opracowanych systemów przekazu treści drogą elektroniczną. Każdy przedsiębiorca może terminal do swojego sklepu lub punktu usługowego zdobyć na kilka sposobów. Naturalnie, można go kupić u dystrybutorów, ale istnieje także szansa zdobycia bez ponoszenia kosztów. Wystarczy wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa. Jak działa terminal POS? Czy temu urządzeniu można zaufać bez żadnych obaw?

Terminale POS - najszybszy sposób na płatność

Terminale płatnicze POS mają mnóstwo zalet, których nie można przeoczyć przy zastanawianiu się nad zakupem urządzeń elektronicznych do operowania przepływem gotówki w sklepie lub firmie. Warto zwrócić uwagę, że terminal POS:

  • Zmniejsza koszty prowadzenia płatności gotówkowej, przyspieszając wszystkie transakcje, zapis wirtualny sprawia, że pieniądze na naszym koncie widoczne są natychmiast po zbliżeniu karty lub smartfona klienta;
  • Szereg rozwiązań zintegrowanych wykorzystuje dla zwiększenia konkurencyjności firmy i jej widoczności w obiegu;
  • Nabyty w programie Polska Bezgotówkowa jest całkowicie bezpłatny przez cały najbliższy rok;
  • Trafić może do każdego przedsiębiorcy bardzo szybko, bez zbędnych i przedłużających się procedur, wystarczy skontaktować się z naszymi konsultantami, odpowiednie działy dostosowane są do pytań z szerokiego zakresu stosowania terminali, można dowiedzieć się szczegółów na temat np. obsługi w praktyce, warunków zawierania umowy, sposobie rozliczenia usługi, czy inwentaryzacji sprzętu, z którego firma zdecyduje się korzystać;
  • Likwidują pojawianie się długich kolejek w sklepach i punktach usługowych, co ma ogromne znaczenie w sytuacjach, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani i każdy dzień stoi pod znakiem załatwiania wielu niecierpiących zwłoki spraw;
  • Są niezwykle wrażliwe, dzięki czemu nie trzeba nawet zbliżać kart kredytowych lub smartfonów bezpośrednio do wyświetlacza, aby się z nimi stykał, wystarczy jeden prosty ruch zbliżeniowy.

Terminal POS - kilka kroków i jest Twój!

Terminale POS dla punktów sprzedażowych i usługowych zdobywa się bardzo łatwo. Z całej przedstawionej oferty należy wybrać rozwiązanie, które w naszym przekonaniu będzie dla nas najbardziej praktyczne i wygodne. Szczegóły dotyczyć mogą sposobu operowania lub wielkości wyświetlacza do zbliżania kart kredytowych. Po skonfigurowaniu odpowiedniej oferty wysyłamy formularz rejestracyjny.

Kiedy nasz wniosek zostanie zweryfikowany, drogą mailową trafi do nas odpowiednio skonstruowana umowa na korzystanie z terminala. Cała procedura zostaje załatwiona przez internet, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Mimo to profesjonalne i empatyczne podejście do klienta jest jak najbardziej respektowane. Po podpisaniu umowy i zatwierdzeniu warunków współpracy aktywowaniem terminali zajmuje się firmowy technik. Od tej chwili możecie liczyć na to, że Wasz biznes jeszcze silniej się rozwinie, a kapitał sukcesywnie zacznie się zwiększać. Znacznie lżejszą pracę od tej pory będą miały podmioty z Wami współpracujące w dziale księgowości.