Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto skorzystać z usług księgowych?

usługi księgowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Już ponad 6 na 10 przedsiębiorstw w Polsce korzysta z usług biura księgowego - tak mówią statystyki KPMG z 2018 roku. Dlaczego tak wiele firm decyduje się nie prowadzić ksiąg rachunkowych we własnym zakresie? Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?

Szeroko rozumiane oszczędności

Każda organizacja, która funkcjonuje w niepewnej i nieprzewidywalnej rzeczywistości biznesowej, przede wszystkim musi uważnie spoglądać na koszty swojej działalności. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym to oszczędność na wielu polach. Podstawą są finanse - outsourcing jest tańszy, niż samodzielne rekrutowanie i opłacanie pracowników działu księgowości. Samo utrzymanie księgowych to nie wszystko - firma wszak musi zapewnić im miejsce do pracy, odpowiedni sprzęt, a także licencjonowane oprogramowanie. W przypadku outsourcingu księgowości organizacja nie musi angażować swoich zasobów do tych działań, bo kwestie kompetencji są po stronie biura rachunkowego.

Inną kwestią jest oszczędność czasu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mniejszych, młodych firm, nastawionych na szybki wzrost. Zajmowanie się księgowością wewnątrz firmy nie ma uzasadnienia. Jej założyciele mogą skupić się na faktycznym rozwoju biznesu, zamiast na sprawach podatkowych. Biuro księgowe w ramach współpracy odpowiada również za to, aby jej wiedza na temat przepisów była aktualna i zgodna z obowiązującą wykładnią. Tylko w ten sposób możliwe jest prowadzenie firmy na solidnych, finansowych podstawach.

Szybki, profesjonalny kontakt i wymiana dokumentów

Dla nowopowstałych firm wykorzystanie możliwości biura księgowego oznacza, że niezbędne będzie skorzystanie z oprogramowania do przesyłania dokumentów księgowych. Wiarygodne biuro księgowe udostępnia takie narzędzie bezpłatnie, co upraszcza digitalizację procesów księgowych w firmie. Co istotne, stosowane oprogramowanie powinno być łatwe w użytkowaniu, dzięki czemu pracownicy organizacji nie tracą czasu na mało intuicyjne czy wręcz frustrujące obowiązki. Gwarantuje to również bardzo szybki kontakt z biurem, co pozwala na rozwiązywanie trudności i zasięganie informacje finansowe w każdej chwili. Dotyczy to także reprezentowania firmy przed Urzędem Skarbowym oraz innymi instytucjami, które wymagają sprawozdań (np. GUS). Kluczem w tych kwestiach jest zespół w biurze rachunkowym, który czuwa nad wszystkimi sprawami danej organizacji.

Dowiedz się więcej: https://wzpartners.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/

Dodatkowe usługi

Zaletą sprawdzonego biura rachunkowego są również kompetencje, które wykraczają poza standardowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Wspomnieliśmy już o wsparciu w kontaktach z organami podatkowymi. Warto także dodać kwestie związane z obsługą wynagrodzeń czy innych procesów w firmie z dodatkowym doradztwem biznesowym. Tak szeroki zakres wsparcia oferujemy w WZ Partners. Jesteśmy nie tylko biurem rachunkowym, ale także kancelarią podatkową, która pomoże Twojemu biznesowi rosnąć dzięki ograniczeniu kosztów, optymalizacji podatkowej i efektywnej komunikacji. Zapraszamy do biur w Warszawie i Poznaniu - nasze usługi dostosowujemy do potrzeb każdej organizacji, która chce skorzystać z zewnętrznego biura księgowego.