Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Programy do gospodarki odpadami – wspierają zarządzanie firmą

Programy do gospodarki odpadami
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu dla firm w branży komunalnej mogą one realizować swoje obowiązki jeszcze efektywniej.

Programy umożliwiające zarządzanie gospodarką odpadami wybierane są obecnie coraz częściej przez firmy w branży komunalnej. Jakie funkcje oferują tego rodzaju programy i dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie?

Oprogramowanie dla firm komunalnych – czyli jakie?

Przez długi czas firmy prowadzące zarządzanie odpadami i odbierające je od klientów nie miały do dyspozycji dedykowanych systemów informatycznych. Najczęściej posługiwały się wtedy programami klasy TMS, czyli przeznaczonymi dla firm transportowych.

Teraz jednak przedsiębiorstwa w branży komunalnej mogą już sięgnąć po program do gospodarki odpadami, który odpowiada ich potrzebom.

Oprogramowanie komputerowe przeznaczone dla firm w tej właśnie branży zapewnia dostęp do pełnej gamy funkcji, które zostały opracowane specjalnie z myślą o nich. To powoduje, że prowadzenie działalności staje się jeszcze łatwiejsze, ponieważ dedykowane narzędzia oraz rozwiązania kompleksowo wspomagają szereg czynności. W efekcie oszczędzają czas i pieniądze.

Funkcje programów zarządzających gospodarką odpadami

Oprogramowanie komputerowe oferujące zarządzanie gospodarką odpadami oferuje swoim użytkownikom dostęp do szerokiej gamy funkcji. Tego rodzaju programy najczęściej łączą w sobie cechy paru systemów, co daje dostęp do rozbudowanych funkcjonalności. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • TMS – zarządzanie transportem, w tym tworzenie tras oraz ich optymalizacja
  • zarządzanie usługami terenowymi, w tym odbiorem odpadów od klientów
  • zarządzanie pracownikami mobilnymi – między innymi organizacja ich zadań oraz monitorowanie ich realizacji
  • monitorowanie w czasie rzeczywistym – z wykorzystaniem technologii GPS
  • zarządzanie ruchem na placu firmy – system pozwala wtedy na przydzielanie ramp, preawizacje, autoawizacje
  • obsługa klientów, ponieważ system może oferować również CRM
  • system BDO – dzięki oprogramowaniu można łatwiej składać raporty BDO, które generowane są automatycznie
  • fakturowanie i rozliczenia – przygotowywane automatycznie z wykorzystaniem danych w bazie systemu

Takie funkcje oferuje również system do zarządzania gospodarką odpadami SOTEKO, który jest rozwiązaniem dedykowanym dla wielu firm zajmujących się odbiorem i transportem odpadów.

Kiedy warto zastosować system do zarządzania gospodarką odpadami?

Nowoczesne programy pozwalające na zarządzanie odpadami zapewniają swoim klientom dostęp do wielu funkcji, by prowadzenie działalności było jeszcze prostsze. Kiedy warto zdecydować się na ich wdrożenie?

Przede wszystkim tego typu oprogramowanie bardzo dobrze sprawdza się w przedsiębiorstwach, które działają w branży komunalnej, na przykład odbierają odpady zmieszane, segregowane, elektrośmieci, odpady gabarytowe. Również pomagają firmom zajmującym się odbiorem odpadów medycznych, weterynaryjnych, zwierzęcych, przemysłowych.

Ponadto program do gospodarki odpadami może być bardzo pomocny w firmach zajmujących się utrzymaniem czystości oraz pielęgnacją zieleni, mobilnymi serwisami, utrzymaniem ruchu.

Należy też podkreślić, że może on funkcjonować jako program do BDO, dlatego sprawdzi się w firmach, które muszą regularnie składać raporty do Bazy Danych Odpadowych.

Wobec tego programy umożliwiające zarządzanie gospodarką odpadami mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą sprawdzić się w wielu firmach, które zajmują się prowadzeniem działalności w branży komunalnej. Wdrożenie niesie ze sobą wiele przyszłościowych korzyści.