Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mata gastronomiczna – Twoje miejsce na reklamę!

Mata gastronomiczna
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Maty gastronomiczne są niezbędnym elementem wyposażenia barów, kawiarni, restauracji i innych lokali. Pozwalają na wygodne i bezpieczne podawanie napojów bez obaw, że szklanka lub filiżanka zostanie przypadkowo strącona, szkło się uszkodzi, a płyn wyleje i zabrudzi kontuar. Dodatkowo są doskonałym miejscem na reklamę – podczas składania lub odbierania zamówienia trudno nie zauważyć tego, co się na niej znajduje.

Maty PVC: idealne do utrzymania porządku na barze...

Serwowanie napojów i drinków wiąże się z ryzykiem rozlania płynu na barze. Wystarczy nieuwaga kelnera lub klienta, nieuważny ruch ręką lub inna sytuacja, by szklanka lub filiżanka z napojem została potrącona albo się przewróciła. Szczególnie że kontuary są zazwyczaj wykonane z gładkich  materiałów. Znacznie łatwiej utrzymać je w czystości, jednak może rodzić to wyżej wymienione problemy – równie śliskie szkło bez problemu przesuwa się po blacie. Dodatkowo częste uderzanie w twardy materiał, które nieodłącznie związane jest z serwowaniem zamówień, może także spowodować niewielkie uszkodzenia, które z czasem mogą doprowadzić do pęknięć i całkowitego uszkodzenia szkła.

Dlatego w lokalach gastronomicznych stosuje się maty barowe wykonane z antypoślizgowego i miękkiego materiału, najczęściej PVC. Dzięki charakterystycznej strukturze rozlane napoje spływają do wnętrza maty, a tym samym pozwalają zachować porządek na barze. Jednocześnie chronią szkło przed uderzeniami. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, łatwo się je przechowuje (w razie potrzeby można zwinąć), a także czyści. Nic więc dziwnego, że znajdują tak szerokie zastosowanie.

…oraz jako miejsce na twoją reklamę!

Co więcej, maty mogą być wykonane w wielu różnych kolorach, a także z dowolnymi nadrukami. To sprawia, że są doskonałym miejscem na twoją reklamę! Możliwości są niemal nieograniczone – wystarczy spojrzeć na przykładowe propozycje mat gastronomicznych wykonanych przez producenta artykułów reklamowych Noex. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na macie znalazła się promocja partnera biznesowego lub autoreklama, wybrany tekst lub grafika.

Dlaczego jest to doskonałe miejsce na reklamę? Ponieważ klienci podchodzą do baru zarówno po to, aby złożyć zamówienie, jak i w celu jego odbioru. Często spędzają przy kontuarze nawet kilka minut. Odruchowo spoglądają na przedmioty, które wzbudzają zainteresowanie, a na matę muszą spojrzeć, aby odebrać swój napój. To daje gwarancję, że klienci lokalu gastronomicznego nie przeoczą reklamy znajdującej się właśnie w tym miejscu.