Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Skuteczność reklamowa gadżetów z nadrukami. Ile faktycznie możesz zyskać?

Nadruki Reklamowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Gadżety z nadrukami – czy naprawdę są tak skuteczne, jak mówią ich producenci? Czy może jednak warto zainwestować w inną formę reklamy? Zasadniczo wiele zależy od podjętych działań marketingowych. Niemniej jednak gadżety reklamowe pomagają w budowaniu wizerunku i świadomości marki na rynku lokalnym. A to oznacza, że są najskuteczniejszą formą reklamy.

Czy warto stosować gadżety reklamowe?

Skuteczna reklama to podstawa sukcesu rynkowego nie tylko małych i nowo powstających firm, ale także dużych przedsiębiorstw. Gadżety reklamowe pomagają wyróżnić się na tle konkurencji i zbudować pozytywny wizerunek wśród obecnych i potencjalnych klientów. Pomimo coraz to nowocześniejszych nośników reklamy, po jakie sięgają firmy, gadżety reklamowe są niezmiennie jednym z bardziej skutecznych środków dotarcia do klienta. Dlaczego?

Drobne gadżety reklamowe przeznaczone są do darmowej dystrybucji, czyli stanowią drobny upominek zachęcający do odwiedzenia konkretnego lokalu lub podziękowanie za dokonaną transakcję, co ma zaktywizować klienta do polecania usług firmy innym osobom i ponownego skorzystania z oferty w przyszłości. Skuteczność gadżetów z nadrukami opiera się na podobnym mechanizmie jak wręczanie prezentów – klient, otrzymując drobny upominek, czuje się wyróżniony i zobowiązany.

Kolejny aspekt, który decyduje o skuteczności gadżetów reklamowych, jest ich mobilność. Nadruki z reklamą firmy umieszczane na kubkach, koszulkach, torbach, a nawet długopisach mogą trafić na przykład do biura, gdzie pracuje dużo grono osób, a odpowiednia treść reklamowa ma szansę zainteresować potencjalnego klienta bardziej niż kolejny billboard przy ruchliwej ulicy.

Jakie gadżety reklamowe są skuteczne?

Marketingowa skuteczność gadżetów reklamowych jest wysoka tylko wtedy, gdy upominek dla klienta stanowi jakąkolwiek wartość. I nie chodzi cenę, ale raczej o praktyczny wymiar podarunku – klient powinien móc korzystać z gadżetu. Kolejna kwestia to estetyka, gadżet musi się przede wszystkim podobać. Istotny jest zatem sam nadruk i jakość jego wykonania. Warto w tej kwestii zaufać specjalistom od reklamy, czyli firmie Nadruki Reklamowe, która w swoim portfolio posiada wiele zrealizowanych zleceń na koszulki, balony, torby papierowe, czapki z daszkiem, długopisy, parasole i kubki.

Gadżet reklamowy powinien być spójny z identyfikacją wizualną firmy, dlatego projekty nadruków zawsze przygotowywane są przez grafików komputerowych według wytycznych od kontrahenta. Gadżet reklamowy może przybliżyć do sfinalizowania transakcji z klientem, zatem warto zadać, aby był funkcjonalny i estetyczny.