Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dzierżawa ekspresu do kawy – elastyczne rozwiązanie dla każdej firmy

Dzierżawa ekspresu
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Kupno ekspresu do kawy na własność to tylko jedno rozwiązanie. Na popularności zyskuje dzierżawa ekspresu do kawy i jako przedsiębiorca powinieneś się nią zainteresować. Głównie dlatego, że przynosi ona wiele korzyści i w niektórych przypadkach okazuje się o wiele lepszą opcją niż pozyskanie ekspresu w tradycyjny sposób, czyli kupując urządzenie na własność.

Podsumowanie: 

  • Dzierżawa ekspresu do kawy to rozwiązanie, która ma wiele zalet i stanowi coraz ciekawszą alternatywę dla zakupu ekspresu na własność.
  • W ramach dzierżawy przedsiębiorca otrzymuje nowoczesny ekspres, bezpłatny montaż i serwis, a także profesjonalne doradztwo i dostęp do najlepszej kawy. W zamian opłaca czynsz dzierżawny, zwykle miesięczny, przez dwa lub trzy lata.
  • Zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców dzierżawa ekspresu wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem. Nic dziwnego – pozwala zmniejszyć początkowe koszty prowadzenia działalności i generuje szansę na biznesowy sukces.

Dzierżawa ekspresu do kawy – na czym polega?

W ramach takiej umowy wydzierżawiający zobowiązuje się do użyczenia dzierżawcy określonej rzeczy – w tym przypadku ekspresu do kawy – do stosowania w ustalonym czasie i czerpania z niej korzyści na wspólnie określonych warunkach. Dzierżawca z kolei zgadza się na uiszczanie regularnej opłaty za użytkowanie danego sprzętu (najczęściej miesięcznej). Umowę dzierżawy ekspresu zawiera się zwykle na czas określony (od 24 do 36 miesięcy).

Dlaczego warto pomyśleć nad dzierżawą ekspresu do kawy?

Jeśli jesteś właścicielem kawiarni, cukierni, restauracji, firmy cateringowej lub biura i chcesz włączyć do wyposażenia firmy dobry ekspres do kawy, ale jesteś początkującym przedsiębiorcą obawiającym się o płynność finansową i pilnie strzegącym firmowego budżetu – dzierżawa ekspresu to prawdopodobnie rozwiązanie dla Ciebie.

Brak dużej inwestycji na początku

Wybierając dzierżawę ekspresu do kawy, decydujesz się na niewielką płatność miesięczną przez określony czas, zwykle dwa lub trzy lata. Koszt pozyskania urządzenia rozkłada się więc w czasie, a Ty, jako przedsiębiorca, niemal nie odczuwasz tego w swoich firmowych wydatkach. 

Takie rozwiązanie może okazać się zbawienne, kiedy jesteś na początku biznesowej drogi i nadal istnieje spore ryzyko utraty finansowej płynności lub kiedy Twoja firma przechodzi trudniejszy okres, ale potrzebuje ekspresu do kawy, bo jest on podstawowym narzędziem pracy i źródłem dochodu.

Duża wygoda i oszczędność czasu

Dzierżawa ekspresu do kawy u dobrej firmy to kompleksowe i naprawdę wygodne rozwiązanie. Zyskujesz bowiem nie tylko nowoczesne urządzenie, ale też wiele dodatkowych usług, w tym profesjonalne doradztwo, dzięki któremu nie musisz poświęcać własnego czasu na research i wybór najlepszego ekspresu, a także darmowy montaż i serwis oraz dostęp do najwyższej jakości kawy, często z bezpłatną dostawą prosto do Twojego lokalu.

Stabilność i poczucie bezpieczeństwa

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego wie, że niezawodny ekspres do kawy jest na wagę złota. Nawet najlepszym urządzeniom zdarzają się jednak awarie. Nie warto ryzykować ekspresem nieczynnym przez wiele godzin lub nawet dni. Bezpłatny serwis, który zyskujesz w ramach dzierżawy, daje poczucie bezpieczeństwa, bo nawet gdy dojdzie do usterki, masz pewność, że otrzymasz niezbędną pomoc.