Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Podnieś wydajność swojej firmy i popraw przepływ informacji. Zainwestuj w szkolenia z komunikacji

szkolenia z komunikacji
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Odpowiednie komunikowanie jest jedną z podstaw dobrze prosperującej firmy. W zasadzie nie ma znaczenia, czy mowa o mniejszych przedsiębiorstwach, czy takich większych — sprawny i skuteczny przepływ informacji między pracownikami, a także partnerami biznesowymi i kontrahentami jest zawsze w cenie.

Odpowiednio przeprowadzone szkolenia z komunikacji pozwolą wynieść skuteczność firmy na zupełnie nowy poziom. Sprawniejsze, bardziej otwarte przepływanie informacji wewnątrz organizacji pozwala w lepszy sposób ułożyć pracę, oczyszcza atmosferę i tworzy przestrzeń do szybszego rozwoju dla pracowników. Jeśli więc w prosty sposób możemy pracować nad komunikacją w firmie, to dlaczego nie mielibyśmy tego zrobić od zaraz?

Benefity wynikające ze szkoleń

Tak naprawdę takie okazje do rozwoju dla pracowników całej firmy, niezależnie od jej rozmiaru, mogą przynieść wyłącznie pozytywne efekty. Szkolenia komunikacyjne operują na różnych poziomach kontaktów wewnątrz organizacji. Dlatego możliwe jest wypracowanie zdrowych mechanizmów komunikacji dla menedżerów, które umacniają pozycję lidera zespołu. Innymi opcjami kursów są także rozmowy z pracownikami pracującymi zdalnie, a także międzywydziałowa współpraca.

Skuteczne szkolenie z komunikacji nauczy pracowników i liderów wyrażać krytykę i obawy, motywować do pracy, nagradzać za sukcesy i generalnie komunikować wszelkiego rodzaju wiadomości.

W dobie wzmożonego zainteresowania projektowym modelem współpracy w firmach, konieczne jest nauczenie członków zespołu, jak powinni rozmawiać ze sobą, by maksymalizować skuteczność i efektywność, ale także po to, by wszyscy czuli się w pracy komfortowo. Konieczne jest także nauczenie konkretnych grup projektowych czy zespołów tego, jak powinny opowiadać o swoich wyzwaniach i sukcesach osobom z zewnątrz czy zwierzchnikom.

Szkolenia z komunikacji dostosowane do warunków pracy

Rok 2020 przedefiniował to, w jaki sposób pracujemy i wprowadził nas (raczej wbrew woli wszystkich) w erę home office, komunikatorów i rozmów pośredniczonych przez kamerki. Coraz mniej firm decyduje się na kontakty w cztery oczy, gdyż ze względów pandemicznych może to nieść oczywiste zagrożenia w obecnych czasach.

Jak się okazuje, takie nowe formy komunikowania wewnątrz organizacji wymagają zupełnie innych kompetencji, które sprawiałyby, że wszystkie procesy przepływałyby płynniej i przede wszystkim skuteczniej.

Wellbeing oprócz komunikacji

Znoszenie utrudnionych warunków pracy, kwestie home office, a także standardowy stres związany z pracą, to kolejne cegiełki, które obciążają pracowników. Jeśli z pomocą szkolenia dla firm nauczymy ich, jak sobie z takim przeładowaniem radzić i jak dbać o komfort psychiczny, wówczas możliwe będzie zapewnienie im dużo lepszych warunków pracy. Te z kolei przekładają się na dużo wyższą skuteczność zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zespołowym. Zaangażowany i szczęśliwy pracownik to skarb dla środowiska firmy, na rzecz której się angażuje.