Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy plakaty to wciąż skuteczne nośniki reklamowe?

Plakaty reklamowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Obecnie mamy wiele możliwości, jeśli chodzi o budowanie wizerunku swojej firmy, promowanie jej usług lub produktów. Reklamy telewizyjne, media społecznościowe, czy odzież reklamowa to chętnie wykorzystywane narzędzia. Plakaty reklamowe, chociaż są o wiele starsze od wspomnianych form reklamy, nadal są szeroko wykorzystywane w marketingu. Jednak czy nadal są skuteczne?

Czy plakaty to nadal skuteczna forma reklamy?

Plakat jest nośnikiem informacji od stuleci. Już w XIX wieku zaczęły powstawać pierwsze plakaty reklamowe. Dzięki odpowiednim kolorom, czcionkom, sloganom i wreszcie grafikom działały na konsumentów. I tak dzieje się do dzisiaj. Warto jednak pamiętać, że plakat należy do reklamy wizualnej. O jej skuteczności, decyduje w dużej mierze jej estetyka, wielkość i umiejscowienie. Oprócz reklamy jest to jednocześnie forma sztuki, która, o ile jest dobrze zaprojektowana, dostarcza odbiorcy wrażeń artystycznych. Oznacza to, że nawet jeśli nie dotyczy ona konkretnego produktu lub usługi, zostaje w pamięci odbiorcy. Ogromną zaletą plakatów reklamowych jest to, że przy ich pomocy możemy docierać do masowej grupy odbiorców.

Zastosowanie plakatów reklamowych

Plakaty reklamowe to nośnik reklamy, wykorzystywany głównie do reklamowania wydarzeń. Mowa tu m.in. o koncertach, festiwalach, sztukach teatralnych, festynach, czy przedstawieniach. Zazwyczaj mają one dużo treści, a więc możemy zawrzeć na nich wiele potrzebnych informacji i opisów. Plakaty reklamowe służą również do promowania kampanii społecznych. Oczywiście oprócz tego to narzędzie wybierane przez małe i duże firmy reklamujące produkt, usługę lub ofertę promocyjną. Do umiejscowienia plakatów najlepiej jest wybrać często uczęszczane miejsca np. przystanki autobusowe, tablice czy słupy informacyjne. Co więcej, tego typu forma reklamy, bez problemu może być zastosowana także we wnętrzach budynków.

Czy warto zlecić wykonanie plakatów reklamowych?

W dzisiejszych czasach, dzięki sprzętom i programom komputerowym, wiele form reklam możemy wykonać samodzielnie. Jednak w przypadku plakatów warto zlecić to zadanie specjalistom np. z firmy poligraficzno-reklamowej PATRZ z Iławy. Osoby pracujące w tego typu miejscach, pomogą Ci od etapu projektowania plakatu np. wyboru kolorów, aż do jego wydruku. Plakaty reklamowe występują w formatach: A3, A2, A1, A0, B2, B1, B0. Dzięki temu możesz dostosować reklamę do miejsca, w którym ją powiesisz. Warto również wspomnieć, że taki wydruk jest naprawdę wyrazisty, kolory są żywe, a wykończenie plakatu może być matowe lub połyskujące.