Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szkolenia dla pracowników - czy warto w nie inwestować?

Szkolenia dla pracowników
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Obecnie w świecie biznesu trzeba być o krok przed konkurencją. Właściciele firm mniejszych bądź większych, ich pracownicy czy nawet osoby prowadzące własną, jednoosobową działalność, dobrze o tym wiedzą. Coraz częściej decydują się oni na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników.

Szkolenie jest jednak sporym wydatkiem. Z jednej strony można usłyszeć, że to dobra inwestycja, a z drugiej - zbędny koszt.

Dlaczego warto szkolić pracowników?

Tempo zmian, jakie zachodzą w gospodarce poniekąd skłania firmy do inwestycji w szkolenia kadry pracowniczej. Dodatkowo konkurencyjność na rynku to głównie pracownicy z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Oczywiście sam pracodawca chciałby mieć  otwartą na nową, praktyczną wiedzę kadrę pracowniczą.

Na rynku pracowniczym pojawiło się pokolenie milenialsów, które jest pewne siebie, nie obawia się utraty pracy, a co najważniejsze - chce się rozwijać. Młodzi ludzie stawiają na nieustanne samodoskonalenie, co jest również związane z faktem, że oczekiwania wobec pracodawcy ciągle wzrastają.

Należy też podkreślić, że świat ciągle idzie do przodu, co łączy się również z rozwojem technologii. Do życia wchodzą nowe ustawy, sposoby budowy czy nowe techniki instalacji. Dzięki szkoleniom Twoi pracownicy uzyskają umiejętności sprawiające, że ich praca oraz Twoja firma, będzie bardziej wydajna.

Kiedy mówić o szkoleniach?

Już przy zatrudnianiu nowego pracownika warto podjąć temat szkoleń, a najlepiej jakieś zorganizować. Tym sposobem nie tylko można zyskać w jego oczach, ale również wpływa to na postrzeganie Twojej firmy. A co w przypadku starszych pracowników?

Nie wszyscy są tak samo pozytywnie nastawieni na szkolenia jak milenialsi. Trzeba wtedy pokazać im, że warto się szkolić. Jak? Możesz zorganizować zebranie, na którym wybierzesz jedno, konkretne szkolenie, a następnie przedstawisz jego korzyści oraz możliwości jakie po nim osiągną. Niektóre z nich potraktuj jako formę nagrody za dobre wyniki bądź motywację do dalszego działania.

Szkolenie to niemały wydatek - skąd wziąć na nie pieniądze?

Początek roku to doskonały moment na zaplanowanie szkoleń w budżecie firmy. Należy jednak pamiętać o różnorodności szkoleń - od tematyki po koszta. Dobrze wcześniej zrobić krótkie rozeznanie wśród różnych firm szkoleniowych i wybrać najkorzystniejszą. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na przeszkolenie wszystkich swoich pracowników to skup się na tych, którzy według Ciebie powinni podnieść swoje kompetencje.

Jakie będę miał korzyści ze szkolenia swoich pracowników?

Szkolenia dadzą Ci więcej korzyści niż myślisz!

  • Wzrasta motywacja do pracy
  • Dzięki nowym kompetencjom, wzrasta również pewność siebie pracownika
  • Systematyczne szkolenia pomagają zapobiec wypaleniu zawodowemu
  • Dzięki nowym wskazówkom pracownicy optymalizują swoją pracę
  • Optymalizacja pracy to oszczędność czasu, więc Twoi pracownicy nie będą mieć problemu z kolejnymi zadaniami
  • Szkolenia budują pozytywny wizerunek firmy, dbającej o swoich pracowników

Pozwól się rozwijać swoim pracownikom! Zorganizuj dla nich szkolenie!

ITC Poland to firma posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie szkoleń i kursów energetycznych. Starannie dobierają swoich expertów oraz tematy, aby były one jak najbliższe Waszym potrzebom. Analizują wszystkie sugestie żeby dostarczać potrzebną wiedzę na najwyższym poziomie. 

Więcej dowiecie się na: https://www.itc-poland.pl/najblizsze-szkolenia.html.