Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Doradztwo podatkowe Warszawa

Doradztwo podatkowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Często zmieniające się przepisy prawa podatkowego sprawiają, że wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie ze specjalistycznej pomocy w zakresie doradztwa podatkowego. Współpraca z dobrym doradcą podatkowym w Warszawie to klucz do utrzymania bezpieczeństwa podatkowego firmy.

Usługi z zakresu doradztwa podatkowego

Jedną z podstawowych usług jest bieżące doradztwo podatkowe. Decydują się na nie zarówno osoby fizyczne, które potrzebują rady lub wyjaśnienia w danym temacie, jak i prawne. Do kompetencji doradcy podatkowego zalicza się pomoc w wypełnianiu wniosku o podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) oraz o podatek od towarów i usług (VAT). W ramach doradztwa podatkowego w Warszawie przeprowadzane są audyty podatkowe w przedsiębiorstwach. Udzielana jest pomoc przy odwoływaniu się do decyzji organu pierwszej instancji jak i sporządzeniu deklaracji i zeznań podatkowych. 

Dlaczego warto wybrać doradztwo podatkowe w Warszawie

Na usługi z zakresu doradztwa podatkowego powinien zdecydować się każdy, kto chce bezpiecznie i spokojnie rozwijać swój biznes. Doradcy podatkowi na bieżąco analizują nowe przepisy podatkowe i stale zmieniające się interpretacje oraz orzecznictwo w zakresie przepisów podatkowych. Jest to trudne i czasochłonne zajęcie, które wymaga dużego zaangażowania. Przykładowo ustawa o PIT to obecnie 370 stron, a o VAT 339 stron. Te liczby nieustannie rosną, dlatego specjalista nie tylko śledzi wprowadzane zmiany i poprawki, ale również zapamiętuje informacje i potrafi umiejętnie wyciągać wnioski. Dla wielu przedsiębiorców problem okazało się  wprowadzenie projektu Nowy Ład. W sumie jest to około 500 stron nowych przepisów, z którymi należy się zapoznać. Samemu ciężko jest podołać temu zadaniu, a błędna interpretacja przepisów może skutkować dużymi stratami. Warto więc to zadanie powierzyć wykształconej w tym kierunku osobie.

Doradztwo podatkowe ma służyć szczególnie przedsiębiorstwom lepiej funkcjonować w kwestiach podatkowych. Korzystający z usług doradców finansowych mają pewność, że ich biznes jest bezpieczny i może dalej się rozwijać. Na pomoc decydują się często również osoby, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej, a mają wątpliwości w kwestiach podatkowych. Specjalista znający na bieżąco nowe przepisy na pewno wytłumaczy wszystkie kwestie i pomoże rozwiązać problematyczne sprawy.