© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zakup nowego mieszkania jako pomysł na inwestycję

Zakup mieszkania od dewelopera
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wiele osób, które dysponują nadwyżką kapitałową, szuka w dzisiejszych niepewnych czasach efektywnych form inwestowania. Zakup nieruchomości jest jedną z najczęściej wybieranych form inwestycyjnych, gdyż rynek nieruchomości jest od lat stosunkowo bezpieczny. Nowe mieszkanie może przynosić regularny dochód pasywny swojemu właścicielowi, jeżeli zdecyduje się on na jego wynajem. To również dobra metoda na ochronę zgromadzonych oszczędności przed szalejącą inflacją.

Czy zakup nowego mieszkania to dobry sposób ochrony oszczędności przed inflacją?

Obecnie dotkliwie doświadczamy w naszym kraju galopującej inflacji. Ceny rosną w zastraszającym tempie, a wartość posiadanych oszczędności maleje z dnia na dzień. Inflacja nie tylko utrudnia nasze codzienne życie, ale jest także największym wrogiem oszczędzania, gdyż stale obniża wartość zgromadzonych środków. Z tego powodu większość osób posiadających nadwyżki kapitałowe, chce je zainwestować w coś stabilnego i dającego gwarancję utrzymania ich wartości. Jednym z najlepszych sposobów na uchronienie się przed utratą wartości zgromadzonych środków jest zainwestowanie ich w nieruchomości.

Zakup nowego mieszkania, których sprzedażą zajmuje się m.in. Gryf Development Sp. z o.o., to doskonały pomysł na uchronienie się od konsekwencji finansowych szalejącej inflacji. Dane NBP dotyczące ostatnich kilkunastu lat potwierdzają zasadność inwestowania w nieruchomości. Wynika z nich, że ceny mieszkań w tym okresie rosły szybciej niż inflacja. Zakup mieszkania jest więc dobrą metodą na przechowywanie majątku, a jeżeli zdecydujesz się na jego wynajem, może stać się dodatkowym źródłem stałego dochodu pasywnego. Nieruchomości pracujące (czyli wynajmowane) nie tylko przechowują wartość oszczędności, ale przynoszą realne miesięczne zyski. Wynajem zakupionego mieszkania jest więc dobrym sposobem na pomnożenie swoich oszczędności.

Inwestycja w mieszkanie to w dzisiejszych czasach świetna alternatywa dla lokat i depozytów bankowych, które nie przynoszą swoim właścicielom realnych zysków. Obecnie oprocentowanie depozytów i lokat bankowych jest niższe od stopy inflacji i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się w najbliższym czasie zmienić.

Czym się kierować, wybierając mieszkanie pod inwestycję?

Jeżeli chcesz kupić mieszkanie pod inwestycję, powinieneś wybrać odpowiedni lokal. Najważniejsza jest jego rentowność. Aby nie mieć problemów ze znalezieniem potencjalnych najmujących, warto wziąć pod uwagę:

• sprawną komunikację, która zapewni łatwy dojazd do różnych miejsc,
• odpowiedni metraż mieszkania (optymalnie dopasowany do potrzeb najmujących),
• bliskość sklepów, aptek i innych punktów usługowych,
• atrakcyjną lokalizacją (np. w pobliżu lasu lub terenów zielonych).

Liczy się więc przede wszystkim dobra lokalizacja zapewniająca sprawne skomunikowanie z centrum miasta, dzięki czemu dojazd do pracy, szkoły czy sklepu nie będzie problemem, a także estetyka i atrakcyjność samej inwestycji. Zakup mieszkania od dewelopera pod wynajem to dobry pomysł nie tylko na uchronienie wartości posiadanych oszczędności, ale również ich pomnożenie. 

Wybierając odpowiedni lokal, nie sugeruj się zasadą, która mówi, że im większe mieszkanie, tym lepiej. Najszybciej i najłatwiej wynajmują się bowiem mieszkania o średnim metrażu (między 40 a 65 m2). Dla najmujących ważne jest również położenie blisko zielonych terenów rekreacyjnych, które umożliwiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Większym zainteresowaniem w przypadku najmu długoterminowego cieszą się mieszkania położone na peryferiach dużych miast niż w ich centrum, muszą być jednak dobrze z nim skomunikowane.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry