Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rodzaje usług podatkowych

Usługi podatkowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Usługi podatkowe dotyczą przede wszystkim przedsiębiorców, którzy prowadzą zarówno małe, średnie, jak i większe firmy. Osoby, które dopiero myślą nad założeniem własnego biznesu, muszą wybrać sposób opodatkowania. W każdym z tych przypadków pomoże wykwalifikowane biuro księgowe świadczące usługi księgowe oraz doradztwo podatkowe. Czym są usługi podatkowe i jakie mają zalety?

Na czym polegają usługi podatkowe?

Usługi podatkowe obejmują przede wszystkim prowadzenie księgowości pełnej lub uproszczonej. Księgowość pełna to obowiązek właścicieli wszystkich przedsiębiorstw, których dochód przekroczył równowartość 2 000 000 euro w przeliczeniu na złotówki. Usługi podatkowe w tym przypadku obejmują prowadzenie ksiąg rachunkowych i rozliczanie na ich podstawie zaliczek na podatek dochodowy. To także rozliczanie PIT, VAT, CIT, sporządzanie bieżących sprawozdań finansowych oraz prowadzenie dokumentacji w ramach obsługi kadrowo-płacowej. Uproszczona księgowość to natomiast możliwość, z której mogą skorzystać osoby fizyczne, spółki cywilne i jawne osób fizycznych, których przychód za poprzedni rok nie przekroczył kwoty 2 milionów euro w przeliczeniu na polską walutę. Ten rodzaj księgowości wiąże się z ewidencjonowaniem środków trwałych, wyposażenia oraz przebiegu pojazdu. Należy także pamiętać o prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów.

Formy prowadzenia usług podatkowych

Usługi podatkowe mogą dotyczyć także ryczałtu ewidencjonowanego, książki przychodów i rozchodów, ksiąg handlowych z pełną sprawozdawczością, fundacji oraz stowarzyszeń. Profesjonalne firmy, takie jak biuro rachunkowe i księgowe Roszkowska Galant ze Szczecina oferują także kilka form usług. Jedną z nich jest usługa tradycyjna, w której Klienci dostarczają wszelkie dokumenty do siedziby biura, gdzie następnie są księgowane i przechowywane. Druga dotyczy usługi e-księgowości, w której można przekazać specjalistom dokumenty w formie elektronicznej PDF, skany dokumentów, itd. Wszelkie kontakty z Klientem odbywają się za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz stron internetowych.

Dlaczego warto zlecać usługi podatkowe profesjonalnym firmom?

Profesjonalne biura księgowe i rachunkowe poza usługami podatkowymi oraz księgowymi, oferują także profesjonalne doradztwo. Pracownicy dbają o to, aby wszelkie czynności przeprowadzać z należytą starannością, mając na uwadze dobro Klientów i rozwój prowadzonych przez nich firm. Dzięki doświadczeniu i zdobytej wiedzy takie biura mogą rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy, które dotyczą przedsiębiorców. Specjaliści korzystają z aktualnych przepisów podatkowych i najnowszych interpretacji organów podatkowych.