Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać obiekt na imprezę integracyjną?

imprezy integracyjne
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Spotkania integracyjne to nieodłączny element życia niemal każdej firmy, której właściciele chcą zadbać o swój personel. Pozwalają wzmocnić więzi między pracownikami, dlatego coraz większa grupa przedsiębiorców docenia korzyści, jakie płyną z tego rodzaju imprez. Poszukując odpowiedniego miejsca do zorganizowania komfortowej integracji dla pracowników, warto skupić się na okolicach Warszawy, gdzie znajduje się wiele atrakcyjnych obiektów integracyjnych.

  1. Imprezy integracyjne w okolicach Warszawy
  2. Organizacja czasu podczas spotkania
  3. Strefa SPA&Wellness
  4. Integracja na wysokim poziomie

Pracowniczy wyjazd integracyjny można łatwo połączyć ze szkoleniem, konferencją branżową lub innego rodzaju formą kształcenia. Całe wydarzenie powinno odbywać się w miejscu, które jednocześnie zapewnia komfort odpoczynku oraz wyposażenie odpowiednie do przeprowadzenia zaplanowanego szkolenia.

Imprezy integracyjne w okolicach Warszawy

Dla powodzenia całego wydarzenia kluczowe znaczenie ma miejsce. Powinno być tak dobrane, aby wszyscy uczestnicy spotkania mogli do niego komfortowo dojechać i łatwo je znaleźć, dlatego nie może być ono zbyt mocno oddalone od dużego miasta. Dla wielu przedsiębiorców, którzy poszukują dobrego miejsca na imprezy integracyjne okolice Warszawy wydają się być idealnym wyborem. Obiekt oddalony od stolicy o zaledwie kilkanaście kilometrów zapewnia ciszę, spokój oraz bliskie sąsiedztwo przyrody, a jednocześnie znajduje się na tyle blisko miasta, że każdy, kto chce skorzystać z warszawskich atrakcji, nie będzie miał problemu z dotarciem do wybranej lokalizacji. W ten sposób można połączyć wypoczynek na łonie natury ze współczesnymi rozrywkami oferowanymi w stolicy - bardzo modne rozwiązanie hybrydowe jest często wykorzystywane przez nowoczesne firmy.

Organizacja czasu podczas spotkania

Każde spotkanie integracyjne powinno być zorganizowane tak, aby jego uczestnicy mogli brać udział w przygotowanych wcześniej szkoleniach czy grach i zabawach, ale jednocześnie mieli również czas na swobodny wypoczynek i indywidualne skorzystanie z atrakcji, jakie oferuje hotel lub inny obiekt noclegowy. W przygotowaniu części oficjalnej może pomóc hotelowa obsługa - w obiektach dostępne są w pełni wyposażone sale konferencyjne i szkoleniowe, w których bez przeszkód można zorganizować szkolenie, prelekcję czy konferencję, również tę w formie hybrydowej lub online. To wygodna forma, dzięki której w wydarzeniu mogą uczestniczyć również pracownicy, którzy z różnych powodów nie mogli przybyć na miejsce. Sala powinna być wyposażona w niezbędny sprzęt, a także sprzęt zapasowy, przydatne wówczas, jeśli któreś urządzenie zawiedzie podczas szkolenia. Dobry obiekt zadba również o catering w trakcie takiego spotkania - na sali najczęściej jest ustawiony szwedzki stół, na którym znajdują się przygotowane przez szefa kuchni przekąski oraz zimne i ciepłe napoje.

Szkolenie lub prelekcja to jedynie część całego wydarzenia - równie ważne są zabawy integracyjne, dzięki którym pracownicy mogą się zrelaksować i zacieśnić więzy między sobą. W zależności od preferencji organizatorów, może to być wieczorny bankiet połączony z tańcem do muzyki granej na żywo przez zespół lub DJa, albo coś zupełnie innego, jak choćby ognisko, piknik czy turniej paintballa. Rodzaj wybranej zabawy zależy od możliwości obiektu hotelowego, dlatego trzeba go wybrać nie tylko pod kątem komfortowego odpoczynku, ale również przygotowania do przeprowadzenia wybranego typu integracji.

Strefa SPA&Wellness

Podczas integracyjnego wyjazdu nie może zabraknąć czasu na indywidualny wypoczynek dla wszystkich pracowników. Wielu z nich w tym czasie decyduje się na skorzystanie z hotelowej strefy SPA, a więc kompleksu basenowego, sauny, jacuzzi, czy oferty zabiegów relaksacyjnych - masaży, kąpieli w piwie dla panów czy zabiegów ujędrniających dla pań. Wybierając hotel, warto więc zwrócić uwagę, czy obiekt posiada tego rodzaju ofertę oraz umożliwia skorzystanie z niej bez dodatkowych opłat, w ramach kosztów wynajęcia pokojów. W okresie wiosennym i letnim hotelowi goście często doceniają możliwość skorzystania z rozrywek na świeżym powietrzu - jazdy na rowerze wynajętym w obiekcie lub przeprowadzenia meczu na jednym z lokalnych boisk do gry w piłkę nożną lub siatkówkę. Zimą taką atrakcją może być kulig.

Integracja na wysokim poziomie

Spotkania integracyjne organizowane z okazji ważnych dla firmy wydarzeń zwykle mają charakter oficjalny i zamiast luźnych zabaw na świeżym powietrzu organizowany jest wieczorny bankiet. Idealnym miejscem na takie spotkanie jest obiekt, w którym znajduje się duża, w pełni wyposażona sala bankietowa. Liczy się również menu, które przygotuje hotelowa restauracja. Szef kuchni zaproponuje własne menu, które podlega jednak modyfikacjom. W ten sposób organizator ma realny wpływ na całe wydarzenie, a jednocześnie nie musi martwić się wieloma kwestiami organizacyjnymi, o które zadba obsługa hotelu. Taki bankiet z pewnością będzie idealnym podsumowaniem sukcesów całej firmy i tworzącego ją personelu.