Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zwiększyć efektywność pracowników, czyli korzyści ze szkolenia z zarządzania sobą w czasie.

szkolenia z zarządzania sobą
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Prowadzenie firmy wymaga wielu kompetencji – zarówno twardych, jak i miękkich. Wymienić ich wszystkich nie sposób, ponieważ są uwarunkowane również specyfiką branży. Z pewnością tyle, ilu mamy na rynku pracodawców, tyle istnieje sposobów na prowadzenie własnej działalności. Jednak jakby się dobrze zastanowić, to okazuje się, że jest coś, co łączy ich wszystkich.

Czas.

Każdego goni, wszystkim ucieka, każdy go pilnuje i wszyscy wiedzą, że ciągle go brak. Nie bez powodu mowa o czasie. Prowadzenie własnej działalności nie wymaga kwalifikacji – wymaga czasu i nakładu energii. To nad nim powinniśmy pracować. To odpowiednie zarządzanie czasem pozwala łączyć sukces z życiem prywatnym.

Szkolenie z zarządzania sobą w czasie wydaje się niepotrzebne, bo przecież wiesz, jak to robić.

Na stronie internetowej, którą oglądasz, wyskoczyła reklama, mniej więcej takiej treści: „Brakuje Ci chwili na przyjemności lub dopełnienie obowiązków? Naucz się kontrolować swój cenny czas! Weź udział w szkoleniu z zarządzania sobą w czasie”. Uśmiechasz się i myślisz, że nie potrzebujesz się uczyć, w jaki sposób zagospodarować swój dzień. Ciągle Ci go brakuje, ale przecież to nie Twoja wina, bo masz życie i pracę, jakie masz. Nic bardziej mylnego.

Zanim odrzucisz pomysł szkolenia z zarządzania sobą w czasie, sprawdź, czy na pewno warto zapomnieć o takich warsztatach.

Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań. Wydaje Ci się, że tracisz czas, ale nie wiesz na co? Czy zawsze planujesz i ustalasz priorytety swoich działań? Czy skupiasz się na wielu zadaniach, zamiast konkretnie na jednym? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to z całą pewnością szkolenie z zarządzania sobą w czasie jest Ci potrzebne. 

Nie chodzi o to, by układać Ci życie, ale o to, byś sam sobie je mógł ułożyć.

Korzyści płynące ze szkoleń z zarządzania sobą w czasie jest naprawdę wiele. 

Dzięki tym warsztatom: 

  • nauczysz się walczyć z nieładem, który zapanował nad Twoimi działaniami;
  • opanujesz sztukę planowania; 
  • wykształcisz w sobie asertywność;  
  • dowiesz się, kiedy należy zlecać zadania innym członkom Twojej firmy; 
  • przygotujesz wytyczne, które pomogą Ci wyznaczyć cele;  
  • skupisz się na projekcie według wcześniej ustalonego kalendarza. 

Przekonaj się na własnej skórze, że zmiany są potrzebne i mogą wyjść na lepsze. Dzięki małej przebudowie wydajność Twojego dnia znacznie się zmieni. Takie szkolenia znajdziesz na https://akademiastratega.pl

Biznes jest po to, żeby zarabiać.

To jasne, że gdy prowadzimy własną firmę, to przedsięwzięcie pochłania nas w całości. Chcemy wypracować metody i procesy, dzięki którym nasz biznes będzie prosperować. To właśnie wtedy zapominamy, jak ważne jest to, aby mieć chwile dla siebie. Może dopiero zaczynasz, a może dawno chcesz już skończyć. Przełam stereotyp i wybierz się na szkolenie z zarządzania sobą w czasie. Tych kilka prostych rad i skutecznych metod, o których zapominamy, niesie ze sobą tylko korzyści. Głowa w prowadzeniu firmy musi być świeża, a żeby taka była – potrzebny nam czas, chociażby na odpoczynek.