Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kiedy polscy przedsiębiorcy sięgają po doradztwo biznesowe?

doradztwo biznesowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Nie jest tajemnicą, że dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo stanowi znaczące wyzwanie na wielu frontach. Zarówno nowi, jak i doświadczeni przedsiębiorcy mogą czuć się często przytłoczeni trudnością zarządzania firmą tak, aby zapewnić jej optymalny rozwój i gwarancję stabilności. Tu z pomocą przychodzą firmy zajmujące się doradztwem biznesowym.

Na czym polega doradztwo biznesowe?

Doradztwo biznesowe jest samo w sobie pojęciem bardzo szerokim. Doradcy biznesowi dysponują ekspertyzą w zakresie księgowości, finansów, zarządzania HR, IT i więcej. Usługi doradców biznesowych są zazwyczaj dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta i zalicza się do nich również zapewnienie kontaktu i doradztwa z zakresu prawa oraz usług notarialnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://wzpartners.pl/oferta/doradztwo-biznesowe/

Szczególny zakres działalności doradców biznesowych

Doradztwo biznesowe w zakresie księgowości i finansów

Firmy zajmujące się doradztwem biznesowym oferują gamę usług związanych z księgowością i finansami. Na przykład, wzpartners.pl, z biurami w Warszawie i Poznaniu, oferuje nie tylko doradztwo i dzielenie się ekspertyzą, ale i kompletną i kompleksową usługę outsourcingu działu księgowości lub zewnętrznego CFO. Doradcy biznesowi zapewniają również pomoc w zakresie projektowania i zarządzania finansami oraz dostęp do dogłębnej analizy finansowej oraz usługi budżetowania.

Doradztwo biznesowe w zakresie IT

Niemal każda branża jest dziś zdominowana przez wykorzystanie systemów IT, a ich implementacja jest imperatywnym elementem każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Na szczęście, tutaj również z pomocą przychodzą doradcy biznesowi. Wiele firm, w tym również wcześniej wspomniane wzpartners.pl, oferuje nowoczesne i kompleksowe narzędzia oraz związane z nimi doradztwo. Jednym z istotnych procesów, w których wsparcia mogą udzielić firmy zapewniające doradztwo biznesowe jest wdrożenie systemów ERP.

System ERP (z ang. Enterprise Resource Planning) to oprogramowanie służące do dogłębnego i kompleksowego zarządzania niemalże każdym aspektem przedsiębiorstwa, od finansów i księgowości począwszy, poprzez personel i płace, a na logistyce kończąc. Jest to narzędzie niemalże niezbędne dla każdej rozwijającej się firmy, gdyż zapewnia ono kontrolę jakości, obniżenie kosztów operacji jak i oszczędność czasu, oraz optymalizację produkcji.

Innym, równie istotnym procesem jest wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów. Każde współczesne przedsiębiorstwo w dużej mierze polega na dzieleniu się i przekazywaniu dokumentów między pracownikami. Odpowiednie programowanie zapewnia nie tylko bezproblemową komunikację, ale i zdolność do pracy zdalnej. Optymalizacja całego procesu jest więc ważna dla stabilnego funkcjonowania firmy.

Dla każdego przedsiębiorcy pragnącego prowadzić nowoczesną firmę, doradztwo biznesowe jest więc nadzwyczaj przydatne, gdyż pozwala ono na bezproblemowe wdrożenie odpowiednich systemów IT.

Inne obszary doradztwa biznesowego:

Znaczną zaletą firm zajmujących się doradztwem finansowym jest ich przystosowawczość do indywidualnych potrzeb klienta. Mogą one zapewnić więc usługi takie jak przeprowadzenie audytu i due dilligence, czy tworzenie dedykowanych zespołów projektowych i nadzór projektów.

Dla polskiego przedsiębiorcy sięgnięcie po doradztwo biznesowe jest niezwykle przydatne, szczególnie kiedy zarządzanie finansami i księgowością firmy wymaga optymalizacji lub outsourcingu. Ponadto, pomoc doradców biznesowych jest wysoce korzystna przy implementacji infrastruktury IT bądź przy zarządzaniu indywidualnymi projektami.