© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na czym polega praca wirtualnej asystentki?

Wirtualna asystentka
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Doba ma tylko 24 godziny, a my nie mamy możliwości rozdwojenia się, aby załatwić wszystkie bieżące sprawy. Rezygnujemy z odpoczynku lub przekładamy swoje plany na inne terminy, żeby tylko móc zrobić jak najwięcej. Nie da się jednak trwać w takim stanie w nieskończoność - w końcu obowiązki oraz narastająca liczba spraw, którymi musimy się zająć, zaczną nas przytłaczać i przerastać, powodując niepotrzebny stres, nerwy, a także błędy w podejmowaniu decyzji, co może doprowadzić do prawdziwej katastrofy. Właśnie dlatego nie należy brać na siebie zbyt wiele. Jeśli czujesz, że nadchodzi moment, w którym przestaniesz wyrabiać się ze wszystkim na czas, to najlepszy znak, że czas skorzystać z pomocy wirtualnej asystentki. Kim ona jest, czym się zajmuje i w jaki sposób można skorzystać z jej usług?

Wirtualna asystentka - kto to jest?

Wirtualna asystentka to specjalistka, która posiada bardzo szerokie kompetencje umożliwiające jej realizację powierzonych przez klienta zadań. Wykonuje ona wcześniej zlecone obowiązki w określonym dniu i godzinie, dzięki czemu osoba zlecająca zyskuje dodatkowy czas, aby zająć się w tym samym momencie czymś innym. Spektrum czynności, które może wykonać wirtualna asystentka, najczęściej jest bardzo szerokie, a to, czym ma się ona zajmować, jest ustalane indywidualnie z każdą osobą, która zgłasza się po pomoc.

Czym zajmuje się wirtualna asystentka?

Jak już zostało wspomniane - spektrum zadań, które może wykonać wirtualna asystentka, jest bardzo duże. W większości przypadków przejmują one niektóre obowiązki firmowe, takie jak m.in. umawianie spotkań z klientami czy kontrahentami, wykonanie rezerwacji hotelu na delegację czy restauracji na spotkanie biznesowe, prowadzenie kalendarza czy zajmowanie się sprawami administracyjnymi przedsiębiorstwa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by taka osoba pomogła nam w znalezieniu korepetycji dla dziecka lub żeby umówiła nas na wizytę do lekarza czy dentysty - wszystko zależy bowiem od tego, co zostanie ustalone podczas podpisywania umowy na usługi. Jak więc wyraźnie widać - wirtualna asystentka może stanowić w wielu przypadkach naprawdę nieocenioną pomoc, która umożliwi nam wykonanie wszystkich zaplanowanych na daną chwilę czynności - nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że nie mamy już na nic innego czasu.

W jaki sposób można nawiązać współpracę z wirtualną asystentką?

Istnieje kilka sposobów na pozyskanie wirtualnej asystentki do pomocy. Pierwszą z nich są oczywiście często ogłaszający się w internecie freelancerzy. Przeważnie jest to najtańsze i najszybsze rozwiązanie, jednak jego jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Często osoby, które oferują takie usługi samodzielnie, mają niewielkie doświadczenie lub wykonują zlecone im zadania w ramach pracy dorywczej, dlatego też w niektórych przypadkach mogą sobie nie poradzić (szczególnie jeśli ktoś potrzebuje asystentki mocno zaangażowanej, która będzie wykonywać dla niego więcej niż dwa czy trzy zadania).

Drugą i zdecydowanie bardziej polecaną opcją, jest skorzystanie z usług firmy, która zrzesza wirtualne asystentki. W takim miejscu pracują wyłącznie osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, wykształcenie, umiejętności i doświadczenie, dlatego też można zawsze liczyć na to, że całkowicie poważnie podejdą do powierzonych im zadań i będą się starały zrealizować je najszybciej, jak to tylko możliwe. Jedną z takich firm jest Brella. Jest to zespół składający się z odpowiednio przygotowanych i posiadających ogromną wiedzę i narzędzia zdalnych asystentek i asystentów, na których zawsze można liczyć. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest osoba, która poprowadzi kalendarz i będzie informowała o zbliżających się terminach, w których coś ma zostać zrobione, czy będzie miała zająć się obsługą poczty lub witryny internetowej, czy umawiać spotkania - wirtualna asystentka z Brella zajmie się wszystkim, co tylko zostanie jej zlecone, umożliwiając zaoszczędzenie czasu osobie, której pomaga z realizacją obowiązków.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry