Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szkolenia językowe dla firm - inwestycja w kompetencje pracowników

szkolenia językowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Szkolenia językowe dla firm z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Znajomość języka obcego w niektórych branżach staje się wręcz koniecznością, szczególnie gdy firma aktywnie działa na rynku międzynarodowym. Inwestycja w kompetencje pracowników może wpłynąć pozytywnie nie tylko na ich motywację, ale także otworzyć zupełnie nowe możliwości rozwoju firmy.

Coraz więcej właścicieli firm chce inwestować w swoich pracowników, co jest pozytywnym symptomem zmieniającego się rynku pracy w Polsce. Wynika to z faktu, że obecnie znacznie trudniej jest znaleźć wykwalifikowanego i wykształconego pracownika i go utrzymać. Inwestycja w kadry to nie tylko sposób na zatrzymanie pracownika w swojej firmie, ale także możliwość jej rozwoju i nawiązywania nowych kontaktów handlowych.

Z tego względu wiele firm szkoleniowych wyspecjalizowało się w kursach językowych skierowanych dla biznesu. Doskonałym przykładem jest angielski dla firm, skierowany do pracowników zagranicznych korporacji, a także właścicieli małych i większych biznesów, którzy nawiązali już współpracę międzynarodową z zagranicznymi podmiotami lub zamierzają w niedługim czasie.

Wyższe kwalifikacje to większa efektywność pracy, a co za tym idzie zyski firmy. Pracownik, w którego pracodawca inwestuje swoje środki, czuje się doceniony i wyróżniony. Dodatkowo znajomość języka obcego wpływa pozytywnie na wizerunek firmy na arenie międzynarodowej oraz stanowi szansę na poszerzenie zakresu swoich usług.

Dlaczego inwestycja w kursy językowe opłaci się Twojej firmie?

Współczesny rynek otwarty jest na zagranicznych inwestorów, co pozwala na większą konkurencyjność przedsiębiorstw. Nauka języka obcego w tej sytuacji jest rozwiązaniem i narzędziem, które ułatwia otwarcie swojego biznesu i zdobycie przewagi biznesowej.

Firma, która aspiruje do zawierania międzynarodowych kontraktów, powinna inwestować w rozwój kompetencji swojej kadry, aby blokada językowa nie stanowiła przeszkody dla rozwoju działalności.

Zwiększ kompetencje pracowników

Pracownik, który uczęszcza na dodatkowe lekcje języka obcego, zwiększa swoje kompetencje. Umiejętność porozumiewania się w języku obcym stanowi coraz bardziej pożądaną umiejętność, gdyż przydaje się w wielu sytuacjach biznesowych. Kompetentny pracownik jest niezwykle cenny dla pracodawcy, zwiększy zyski firmy i przewagę nad konkurencją.

Zwiększ motywację pracowników

Organizacja kursów językowych dla pracowników zwiększy ich lojalność i zaangażowanie w swoje codzienne obowiązki. Pracownik, który otrzymuje propozycję uczęszczania na kurs, poczuje się doceniony, wyróżniony i zmotywowany do pracy nad swoimi umiejętnościami, a wypracowane na kursie rezultaty przełożą się na funkcjonowanie firmy.

Ekspansja na nowe rynki

Jeśli Twoja firma oferuje specjalistyczne usługi lub produkty, to znajomość języków jest warunkiem niezbędnym do ekspansji na nowe rynki. Nawiązywanie nowych kontaktów oraz współpraca z zagranicznymi firmami to nie tylko większe zyski, ale także rozwój i prestiż firmy. Osoby, które prowadzą lub planują rozszerzyć działalność na rynku zagranicznym, powinny mieć także świadomość tego, iż kompetencje pracowników, takie jak biegła znajomość języka angielskiego, wpływają na pozytywny wizerunek firmy oraz możliwość pozyskiwania nowych partnerów biznesowych.

Wlicz kursy w koszty funkcjonowania firmy

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, koszty uzyskania przychodu ponoszone są do osiągnięcia przychodów, bądź też do zabezpieczenia lub zachowania źródła przychodów.

Przepisy te pozwalają wliczyć kursy specjalistyczne czy językowe do kosztów uzyskania przychodu. Warto jednak pamiętać, iż znajomość języka obcego musi być związana z profilem przedsiębiorstwa oraz stanowiskiem pracy osoby zatrudnionej.Dlatego właśnie szczególną popularnością cieszą kursy języka specjalistycznego.

InProgress profesjonalne szkolenia językowe dla firm

Profesjonalne kursy językowe dla firm oferowane przez InProgress to gwarancja najwyższej jakości szkoleń dla pracowników firmy. W ofercie znajdują się szkolenia z języka angielskiego i języka niemieckiego. Kursy specjalistyczne można realizować na terenie całej Polski oraz online.

Decydując się na skorzystanie z oferty firmy, można dostosować typ szkolenia, gdyż w ofercie znajdują się kursy ogólne, język biznesowy, język specjalistyczny, kursy wyjazdowe, coaching językowy oraz szereg innych rozwiązań, które można ze sobą łączyć, aby podnieść kompetencje oraz motywację swoich pracowników, oferując im indywidualną szansę rozwoju.