© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zrobić profesjonalne zdjęcia biznesowe w Twojej firmie?

fotografia biznesowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Myślisz o zrobieniu zdjęć biznesowych? Nie wiesz jednak, jak zapewnić sobie zdjęcia dobrej jakości? W takim razie zajrzyj do naszego tekstu, gdyż podpowiadamy, co zrobić, by zapewnić sobie profesjonalne zdjęcia biznesowe!

Po pierwsze: stawiamy na usługi profesjonalnego fotografa

Wydawać by się mogło, że w czasach, gdy mamy zapewniony dostęp do dobrych aparatów w telefonach, możemy poprosić kogoś ze znajomych, czy nawet z rodziny o wykonanie zdjęć biznesowych. Kilka ujęć wystarczy, by już coś wybrać i wrzucić na swoją stronę, dodać do CV, czy profilu biznesowego. Jednak zapominamy, że mimo wszystko zdjęcie z telefonu nie będzie tak dobrej jakości, jak to, które wykonane zostanie profesjonalnym aparatem fotograficznym.

Poza tym znajomy, czy ktoś z rodziny nie sprawi, że nasze zdjęcie biznesowe będzie przyciągać wzrok i sprawi, że wyróżnimy się na tle innych osób. Dlatego, jeśli chcemy, by podjęte działania pozwoliły nam osiągnąć wyznaczone cele, to warto postawić na wsparcie profesjonalnego fotografa. Co ważne, powinna to być osoba, która doskonale wie, jak wykonać dobre zdjęcia biznesowe i ma na swoim koncie wiele takich sesji, ponieważ w ten sposób również nam pozwoli osiągnąć wyznaczone cele.

Ze znalezieniem kogoś odpowiedniego nie powinno być żadnych trudności, ponieważ tego typu sesje są coraz częściej wykonywane, więc również fachowców nie brakuje na rynku. Wystarczy sięgnąć po usługi jednego z nich.

zdjęcie biznesowe

Po drugie: mądrze wybieramy garderobę

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ważne jest również to, po jakie ubrania sięgniemy na sesję biznesową. Najczęściej do zdjęć sięgamy po to, w czym czujemy się najlepiej. Jednak w przypadku sesji biznesowej taki wybór nie zawsze jest słuszny, więc lepiej zastanowić się ze dwa razy, nim po coś sięgniemy.

Aby ułatwić sobie zadanie, warto brać pod uwagę ubiór i stylizację, która wpisze się w standardy obowiązujące w danym miejscu pracy, czy branży, w której działamy, zwłaszcza że każda z nich inny dress code. Jeśli planujemy szukać pracy w biurze, gdzie panowie noszą eleganckie garnitury, a panie sukienki, to wybór powinien paść na strój biznesowy.

Jeśli planujemy przedstawić siebie jako właściciela nowoczesnej agencji, to wybór może paść na koszulę. Zatem śmiało można stwierdzić, że jeśli będziemy wybierali garderobę na sesję biznesową, to warto, by stawiać na ubrania, które będą pasowały do rozmowy kwalifikacyjnej w danym miejscu. 

Po trzecie: stawiamy na odpowiednią scenerię

Kluczem by sesja biznesowa była udana pozostaje również odpowiednia sceneria. Niektórzy pewnie chętnie by się ustawili w jakimś modnym miejscu, ponieważ w ten sposób można podnieść atrakcyjność zdjęć. Jednak takie działania sprawdzają się gdy chcemy pokazać, gdzie jesteśmy. Jeśli uwaga ma się skupić na nas, to lepiej postawić na neutralne tło, które będzie wolne od rozpraszaczy. Dlatego może to być nawet ściana w bieli, odcieniach szarości, czy beżu, ponieważ takie tło sprawi, że wysuniemy się na pierwszy plan i faktycznie przyciągniemy uwagę.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry