Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pożyczka pozabankowa z tygodniową ratą. Czy warto ją wybrać?

Pożyczka z tygodniową ratą
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Główną zaletą pożyczek ratalnych jest rozłożenie zwrotu należności na etapy, dzięki czemu spłata staje się mniejszym obciążeniem dla finansów. Gdy mamy ograniczony budżet, jest to często jedyny sposób na zwrócenie pieniędzy bez ryzyka opóźnień i problemów z zebraniem całej sumy. Prawdopodobnie dla większości osób zobowiązania ratalne są świetnie znane, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są nie tylko raty miesięczne. Zwrot pożyczki w tygodniowych ratach to bardzo ciekawe rozwiązanie, o którym warto dowiedzieć się więcej!

Jakie pożyczki oferują spłatę w tygodniowych ratach?

Tego typu udogodnienie znaleźć można między innymi w ofertach pożyczek domowych. Jedną z nich jest świetnie znana konsumentom pożyczka gotówkowa od firmy Bocian Pożyczki. W ramach oferty tego pożyczkodawcy zyskujemy możliwość bezpośredniego kontaktu z doradcą klienta, który w czasie wizyty w domu załatwi wszelkie formalności i wręczy pieniądze. To świetna alternatywa dla pożyczek online, niewymagająca dostępu do sieci ani korzystania z konta bankowego. Jeśli interesuje Cię skorzystanie z takiej usługi, sprawdź jak złożyć wniosek i przekonaj się, na jakie warunki możesz liczyć.

Jak wygląda spłata pożyczki w tygodniowych ratach?

Spłacanie rat przebiega w podobny sposób jak samo zawarcie umowy — odbywa się poprzez przekazywanie określonej kwoty pieniędzy dedykowanemu doradcy. Wspomniane przekazanie odbywa się w czasie cotygodniowych wizyt aż do momentu uregulowania całości. Istotne jest tutaj wybranie dnia tygodnia oraz godziny, kiedy na pewno będziesz w domu. Istnieje również możliwość spłacania rat online, ale tego typu opcja przewidziana jest tylko dla tych, którzy spłacają zobowiązanie w terminie.

Co ważne, na podstawie obowiązujących przepisów masz prawo spłacić swoje zobowiązanie wcześniej. Jeśli więc potrzebną kwotę uzbierasz przed czasem, możesz skontaktować się z pożyczkobiorcą, by dowiedzieć się, jak to zrobić.

Wysokość rat — jak ustalić właściwą kwotę?

W momencie podpisania umowy pożyczki zobowiązujesz się do spłacenia jej w określonym terminie — w tym przypadku chodzi o terminowe uregulowanie każdej tygodniowej raty. Samo rozłożenie należności na raty ma na celu ułatwienie jej zwrotu i zmniejszenie obciążenia na budżecie pożyczkobiorcy. Indywidualna sytuacja każdego klienta sprawia jednak, że jego możliwości finansowe mogą wyglądać zupełnie inaczej, a kwota przystępna dla jednej osoby, może być trudna do uzbierania dla innych. Zanim więc podejmiesz decyzję o wysokości pożyczki oraz jej rat, porównaj dostępne opcje. W przypadku pożyczki domowej od Bociana masz też możliwość wykonania symulacji pożyczki wraz z doradcą, co pomoże skutecznie zaplanować bezproblemową spłatę.

Zalety pożyczek pozabankowych z tygodniową ratą

  • Rozłożenie spłaty w czasie sprawia, że wygospodarowanie w swoim budżecie środków na ten cel nie będzie trudnym zadaniem.
  • Wybierasz dogodny dla siebie dzień tygodnia oraz godzinę cotygodniowych wizyt — dzięki temu łatwo zaplanujesz spłatę i nie zapomnisz o żadnej racie!
  • Wysokość raty możesz dopasować do realnych możliwości Twoich finansów z pomocą doradcy lub konsultanta.
  • Jeśli postanowisz spłacić swoją pożyczkę ratalną wcześniej niż w wyznaczonym terminie, możesz skorzystać z takiej możliwości.

W pierwszym momencie spłacanie cotygodniowych rat może wydawać się trudnym zadaniem i dużym obciążeniem dla portfela. Kiedy jednak zapoznamy się dokładniej z funkcjonowaniem tego rozwiązania, zauważymy, że w rzeczywistości wcale tak nie jest! Możliwość dobrania najwygodniejszego wariantu pożyczki sprawia, że możemy zaplanować wygodną dla nas spłatę i uniknąć komplikacji.