Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak złożyć zamówienie w szwalni na hurtową ilość koszulek?

szwalnia tekstylna
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wykonać duży nakład nadruków na ubrania, czy tylko jedną koszulkę, potrzebujesz złożyć zamówienie w szwalni. To wymaga uwzględnienia kilku rzeczy – zdania sobie sprawy z potrzeb, tj. co potrzebujesz nadrukować, jaką techniką, na jakim materiale i w jakiej ilości. Potem przychodzi etap wyboru konkretnej szwalni. Czym się kierować?

Czym się charakteryzuje dobra szwalnia tekstylna?

Porównywanie katalogów, rodzajów materiałów i adekwatnych technik oraz cen jest z pewnością czasochłonne i kłopotliwe. Zwłaszcza że przecież nie musisz być specjalistą. Dobra szwalnia tekstylna to przede wszystkim firma sprawdzona, terminowa, dopasowująca uczciwie jakość do ceny, z szybkim czasem realizacji. A także taka, która potrafi udzielić rzeczowych informacji. Dla przykładu szwalnia tekstylna, taka jak Reflect prowadzi poradnictwo dla klientów mających wątpliwości.

Czy szwalnia tekstylna realizuje różne rodzaje zamówień?

W zależności od tego, jaki druk na tkaninach zamówisz, minimalna wielkość zamówień może się różnić. Gotowe produkty dostaniesz od ręki. Niektóre nadruki, np. DTG czy metodą sublimacji wykonuje się szybko i także dla klientów indywidualnych. Bywa jednak, że szwalnia podejmie się realizacji zamówienia dopiero od 40 koszulek lub 20 bluz. Tak to po prostu działa. Warto wcześniej się skonsultować.

Dlaczego warto sporządzić szczegółowe zamówienie?

Zamówienie na druk na tkaninach powinno być szczegółowe i jasne. Dlaczego? W ten sposób szwalnia wie, co ma robić, na jakim materiale bazować, jakiego rodzaju nadruki, naszywki i metki stosować. To powoduje, że szwalni łatwiej jest zaplanować realizację od strony logistyki. Dla Ciebie to oszczędność czasu. Nie musisz niczego dopowiadać i sam proces przebiega o wiele sprawniej. A jakie to jest dobrze złożone zamówienie?

Prawidłowo napisany projekt

Wszystko rozbija się o dobrze napisany projekt. Szwalnia tekstylna operuje na technikaliach. W zamówieniu powinny być szczegółowo wskazane informacje takie jak:

  • rodzaje ubrań,
  • materiały,
  • wymiary,
  • rodzaje nadruków,
  • projekty graficzne.

O ile to ostatnie możesz mieć już gotowe, w poprzednich składowych szwalnia powinna Ci pomóc. Pracujący w niej konstruktorzy odzieży już na etapie projektowania doradzą w kwestiach technicznych i materiałowych.

Druk na tkaninach — jaki rodzaj wybrać?

A przecież rodzajów nadruku na ubrania jest wiele. Możesz postawić na tradycyjny i trwały sitodruk (sprawdza się w dużych zamówieniach), elegancki i nobilitujący haft, szybką i kolorową sublimację lub DTG albo techniki fullprint, laserowe i termotransferowe flock i flex. Każda technika ma swoją specyfikę, pasuje do różnego rodzaju zamówień, materiałów i ubrań. Nie jesteś pewny, którą wybrać?

Wszywki i metki

W zamówieniu musisz też określić, czy do ubrań dołączane będą metki lub informacyjne wszywki. Na ogół instruują one na temat przeznaczenia, prawidłowego prania i użytkowania odzieży. Przykładowo w Reflect możesz dostarczyć je samodzielnie albo zlecić ich wykonanie. Ważne, aby określić, gdzie dokładnie chcesz, by były umieszczone, w jakim rozmiarze i z jakimi konkretnie informacjami.

Artykuł powstał we współpracy z reflect.pl