© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym jest dochód pasywny?

dochód pasywny
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Osoby zaangażowane w świat biznesu z pewnością doskonale wiedzą czym jest dochód pasywny, gdyż wspomniane pojęcie jest szeroko rozpowszechnione jako sprawdzony sposób na osiągnięcie wolności finansowej. Bycie rentierem to z pewnością bardzo ambitny cel, ale droga w tym kierunku wymaga ogromnego zaangażowania i wiedzy. Jak wygenerowałem dochód pasywny? Na to pytanie chętnie odpowiadają wszelkiego rodzaju mentorzy i doradcy biznesowi, którzy dzielą się swoim know-how z różnymi osobami zajmującymi się sprzedażą - od handlowców, przez managerów aż po przedsiębiorców

Czym jest dochód pasywny?

Pod omawianym pojęciem kryje się taki sposób zarabiania, który nie wymaga aktywnego zaangażowania – nie trzeba na bieżąco pracować, aby regularnie się pojawiał. Na pierwszy rzut oka może to przypominać naiwne marzenie nastolatka, ale po głębszym zastanowieniu z pewnością przychodzi na myśl kilka perspektywicznych pomysłów. Najczęściej wymienianym przykładem jest oczywiście inwestycja w nieruchomości. W takim wypadku dochód pasywny będzie generowany przez wynajem mieszkań, a także przez sam wzrost ceny danej posiadłości.

Posiadając kilka domów w atrakcyjnych lokalizacjach z pewnością da się zarabiać stałe, przewidywalne pieniądze bez wykonywania pracy. Problemem jest oczywiście wysoka bariera wejścia – mało kto może sobie pozwolić na wyłożenie z góry kilkuset tysięcy złotych na nieruchomość. Zarobek pasywny to nie tylko inwestycja w mieszkania, ale również generowanie dodatkowego dochodu innymi kanałami. Opisane dalej przykłady mogą być źródłem inspiracji dla znalezienia własnej drogi do wolności finansowej.

Jak wygenerowałem dochód pasywny?

Każda osoba osiągająca sukces z pewnością udzieli innej odpowiedzi na powyższe pytanie, gdyż sposobów na wygenerowanie stale powracającego przypływu pieniędzy jest wiele. Jednym z najbardziej przystępnych pomysłów jest udział w programach partnerskich. Ich ogromną zaletą jest możliwość przystąpienia bez angażowania większych środków na start. W najprostszym wariancie wystarczy udostępnić link do danego produktu lub usługi, a następnie zostanie naliczona prowizja za każdą przekierowaną osobę. Nie ma tu tak ogromnej bariery wejścia jak w przypadku nieruchomości, gdzie dochód pasywny wymaga najpierw zamrożenia dość dużej ilości pieniędzy.

Programy partnerskie mogą być wykorzystane nawet w codziennych sytuacjach jako źródło dodatkowych zarobków – wystarczy podzielić się informacją o atrakcyjnym produkcie z rodziną lub znajomymi. Najlepsze efekty udaje się uzyskać osobom cieszącym się popularnością w internecie, np. influencerom. Ich obecność w social media pozwala dotrzeć do dużej grupy odbiorców, przez co program partnerski trafia na zainteresowanych dużo częściej. Równie atrakcyjnym sposobem na generowanie dodatkowego dochodu jest tworzenie szkoleń i poradników. Jeśli posiadasz unikalne umiejętności, to wystarczy stworzyć serię filmów instruktażowych omawiających dany temat. Raz przygotowane nagranie może być sprzedawane nieskończoną ilość razy, co pozwala generować dochód pasywny przez wiele lat.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry