© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Najlepsze konto dla spółki

konto dla spółki
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma formalnościami oraz wymogami, jakie należy spełnić. Jeżeli planujesz założenie firmy razem ze wspólnikami, warto zastanowić się nad wyborem podjęcia współpracy na zasadzie założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, szerzej znaną jako spółka z o.o. Oczywiście, taką formę możesz założyć również samodzielnie, dobierając szczegółowo propozycję oferowane przez placówki bankowe, tak aby dopasować ją w pełni do specyfiki biznesu, nie narażając nas na dodatkowe i ukryte koszty.

  • Konto dla spółki zoo - konto firmowe
  • Najlepsze konta dostępne w bankowości internetowej
  • Rachunek mbiznes konto osobiste
  • Najlepsze konto bankowe dla spółki - dlaczego warto

Konto dla spółki zoo - konto firmowe

Konto przeznaczone dla Spółki ograniczoną odpowiedzialnością jest przeznaczone dla wielu podmiotów prowadzących firmę. Niezależnie czy składa się ona z jednego właściciela, czy kilku wspólników, można zgłosić się do oddziału bankowego w celu założenia odpowiedniego rachunku bankowego przypisanego bezpośrednio do spółki. W skład spółek, które mogą ubiegać się o prowadzenie konta firmowego, są spółki cywilne, spółki jawne, spółki z o. o. utworzone na rzecz fundacji, spółdzielni, stowarzyszeń i organizacji.

Konto bankowe założone na rzecz prowadzonej firmy pozwala w sposób łatwy i sprawny zarządzać finansami przedsiębiorstwa, jednocześnie rozdzielając finanse prywatne od środków pieniężnych zgromadzonych na rzecz prowadzenia działalności. Niejednokrotnie urzędy i banki wymagają od przedsiębiorców prowadzenia konta firmowego, co powoduje jasność i przejrzystość zarządzanych funduszy finansowych, możliwość pobierania dodatkowych zapożyczeń gotówkowych w firmie kredytów udzielanych za pomocą karty kredytowej, bez konieczności wypełniania dodatkowych wniosków i udzielania zgód kredytowych. 

Najlepsze konta dostępne w bankowości internetowej

Niezależnie od tego, czy jesteśmy osobą prywatną, prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, czy Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, mając wspólników u boku, każdemu zależy na tym, aby zakładając konto bankowe mieć jak najlepszą ofertę, a jednocześnie nie płacić za prowadzenie rachunku dodatkowych prowizji. Możliwości, jakim jest założenie konta i posiadanie karty płatniczej nie zawsze musi wiązać się z dodatkowymi kosztami. Bardzo często może zdarzyć się, że prowizja za konta polskie oraz konta walutowe europejskie nie wiążą się z żadnymi finansowymi zobowiązaniami i ich prowadzenie wynosi 0 złotych. Warto również zwrócić uwagę na koszty przelewów między kontami w tym samym banku oraz co wiąże się z prowadzeniem jakiejkolwiek działalności gospodarczej w postaci firmy, płatności do urzędów takich jak ZUS, czy Urząd Skarbowy, warto, aby również nie generowały dodatkowych kosztów z tytułu wykonania transakcji. Internetowe przelewy krajowe, podejmowanie gotówki z wybranych bankomatów mbanku, PKO, lub innego przedstawiciela bankowego również nie muszą wiązać się z dodatkowymi płatnościami, ważne, aby skorzystać z jak najlepszej oferty wybierając ją u doradcy finansowego w wybranej placówce. 

Rachunek mbiznes konto osobiste

Rachunek mBiznes jest doskonałą opcją dla wszystkich przedsiębiorców, którzy lubią nowoczesne rozwiązania i wykorzystywanie technologii podczas zarządzania rachunkiem bankowym swojej firmy. Ze względu na biznesowy charakter rachunku można mieć obawy, że jednodobowa firma nie może skorzystać z tego typu oferty. Nic bardziej mylnego. Unowocześniona forma prowadzenia rachunku bankowego za pomocą smartfona jest dostępna zarówno dla dużych przedsiębiorców, jak i dla jednoosobowych działalności gospodarczych, od których wymagane jest założenie konta firmowego. 

Najlepsze konto bankowe dla spółki - dlaczego warto

Ze względu na rodzaj konta bankowego utworzonego na potrzeby spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, można wykorzystać jego potencjał i zarządzać całą sferą finansową bez konieczności otwierania jakichkolwiek subkont. Korzystając z rachunku firmowego, można wpłacać i wypłacać należności zobligowanym kontrahentom, wypłacać gotówkę z wybranych bankomatów na terenie kraju oraz wpłacać fundusze za pośrednictwem dostępnych wpłatomatów, bez konieczności odwiedzania wybranych placówek bankowych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku prowadzenia konta dla spółki zoo pobierana jest prowizja za wpłacanie pieniędzy, w przeciwieństwie do podejmowania gotówki i wynosi ona 0,3% od wpłacanej kwoty. 

Aby zaczerpnąć jak najwięcej informacji odnośnie otwarcia rachunku konto dla spółki zoo, warto odwiedzić witrynę internetową https://dariuszpawlowski.pl/oferta/konto-dla-spolki-z-oo i zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi wszelkich formalności wymaganych podczas zakładania oraz prowadzenia konta bankowego, wszelkich prowizji oraz możliwości, jakie niesie za sobą konto firmowe. Warto zwrócić uwagę na porównanie kont firmowych i dobrać ofertę tak, aby pasowała do naszych potrzeb, rodzaju działalności i ilości miesięcznych wpływów i transakcji licząc koszty, jakie będziemy musieli ponieść z tytułu prowadzenia rachunku.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry