Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kredyt bez wychodzenia z domu – przekonaj się, jakie to proste

kredyt przez Internet
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Kredyt gotówkowy pozwala na zrealizowanie naszych marzeń. Bardzo istotne jest, że w celu zawarcia umowy kredytowej nie musimy się obecnie udawać bezpośrednio do placówki banku. Wszystkie formalności załatwimy z domu. Dzięki informatyzacji możemy skorzystać z pełni elektronicznej obsługi ze strony banku, bez konieczności kontaktowania się z konsultantami bankowymi telefonicznie.

Dlaczego warto wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Kredyt online to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Po pierwsze, dzięki niemu oszczędzamy mnóstwo czasu, które możemy przeznaczyć na sprawy prywatne i zawodowe. Jeśli mieszkamy poza centrum miasta – na terenach podmiejskich lub na wsi – nie tracimy także pieniędzy na kilkukrotny dojazd w celu załatwienia różnego rodzaju formalności. Wniosek o kredyt przez Internet możemy złożyć 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę, także w soboty, niedziele i święta, gdy tylko znajdziemy na tę czynność chwilę czasu. Co więcej, wypełnienie danych i przesłanie dokumentacji wymaganej przez bank to najczęściej kwestia kilku minut. Wniosek o kredyt bez wychodzenia z domu złożymy nawet wtedy, gdy nie siedzimy przed komputerem stacjonarnym lub laptopem. Rozwój technologii sprawił, że o kredyt zawnioskujemy za pomocą tabletu, a nawet smartfona, z zainstalowaną na nim aplikacją bankową.

Korzystając z kredytu gotówkowego, rezygnujemy także z dużej ilości dokumentacji papierowej. Większość dokumentów związanych z zawarciem umowy kredytowej i jej przebiegiem jest bowiem gromadzonych w wygodnej dla nas formie elektronicznej. Nie musimy się zatem martwić o to, że nasze szafy będą przepełnione, a także tym, że nie znajdziemy określonego dokumentu, gdy będzie on nam bardzo potrzebny.

Kredyt bez wychodzenia z domu – co warto wiedzieć?

Uzyskanie kredytu online jest bardzo proste. Każdy z banków ma w tym przypadku określoną procedurę, która została szczegółowo opracowana na bazie dotychczasowych doświadczeń. W pierwszej kolejności musimy określić kwotę kredytu, która nas interesuje oraz oczekiwany przez nas okres kredytowania. Na tej podstawie, korzystając z kalkulatorów kredytowych dostępnych online, oszacujemy, czy będzie nas stać na spłatę, porównując oferty konkretnych banków. W danej ofercie kredytowania musimy się bowiem liczyć z koniecznością opłacenia odsetek, prowizji, a często także ubezpieczenia bankowego. Po wyborze banku, który spełni nasze oczekiwania, wypełniamy wniosek o kredyt online przy użyciu interaktywnego formularza. Podajemy w nim swoje podstawowe dane osobowe (w tym m.in. imię i nazwisko, PESEL, telefon, e-mail, serię i numer dowodu osobistego oraz jego datę ważności) oraz załączamy do niego zaświadczenie o uzyskiwanychdochodach (które w niektórych przypadkach może być zastąpione wyciągiem z konta lub PIT-em za ubiegły rok, w którym wykazujemy wszelkie dochody). Banki honorują w takim przypadku różne źródła zarobków, stąd też nie musimy się martwić o praktycznie żadne wyłączenia. Na przykład Santander Consumer Bank – bank od kredytów akceptuje zaświadczenia z dochodami uzyskiwanymi z tytułu umowy o pracę, renty i emerytury, działalności gospodarczej, prowadzenia gospodarstwa rolnego czy też nawet z tytułu różnego rodzaju umów cywilnoprawnych. Kolejny krok to weryfikacja naszej tożsamości. Przy wyborze oferty online odbywa się ona obecnie najczęściej w formie przelewu zwrotnego na symboliczną kwotę. Gdy spełnimy wszystkie formalności, musimy poczekać na decyzję kredytową i zatwierdzić umowę. Przy zawieraniu umów kredytowych na odległość cały proces przebiega niezwykle sprawnie. Możemy przez to liczyć na dostęp do dodatkowych środków nawet w ciągu 24 godzin od przesłania całej dokumentacji i zatwierdzenia umowy. Często jednak kredyt przez Internet na konto jest przelewany już tego samego dnia. Oryginał umowy kredytowej przesyłany jest kurierem, ale możemy też korzystać z wersji elektronicznej umowy udostępnionej na naszym koncie w wybranym przez siebie banku.