Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Piknik firmowy na Śląsku – zadbaj o dobry wizerunek swojej firmy

Piknik firmowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Praca w gronie ludzi, którzy nie mieli się okazji zapoznać, obniża wydajność pracowników. Z pomocą przychodzą jednak pikniki firmowe, które nie tylko pomogą integracji zespołu, ale i wpłyną korzystnie na wizerunek Twojej firmy. Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto zastanowić się nad zorganizowaniem takiego eventu. Zapraszamy do przeczytania!

Integracja z klasą

O tym, jak ważna jest integracja w zespole, wiadomo już nie od dziś. W zgranym gronie wzrasta wydajność oraz organizacja pracy. Swobodna atmosfera między pracownikami sprawia, że chętniej przychodzą oni do pracy i lepiej wykorzystują swój potencjał. Dlatego też, zamiast skazywać swoich podwładnych na pracę w gronie anonimowych współpracowników – pomyśl o zorganizowaniu imprezy firmowej. Wykorzystaj ładną pogodę i zaproś ich wraz z rodzinami na zorganizowany przez siebie piknik. Dzięki temu wszyscy będą mieli okazję poznać się z nieco innej strony. Pamiętaj również, że ludzie to nie roboty, a impreza na świeżym powietrzu, poprawi wszystkim samopoczucie. Zapraszając rodziny swoich podwładnych, unikniesz efektu wyjazdu integracyjnego oraz towarzyszących ich skandali. Piknik rodzinny to także doskonała okazja do tego, by Twoi pracownicy spędzili czas ze swoimi bliskimi. Przy okazji również odpoczną od swoich obowiązków, co wpłynie na wzrost ich efektywności.

Pokaż siebie i swoją firmę

Imprezy plenerowe to doskonała okazja do tego, by zaprezentować siebie i swoją działalność. Takie wydarzenie przyciągnie uwagę ludzi – w tym także i nowych klientów. Zorganizuj piknik firmowy oraz zaproś swoich pracowników i kontrahentów. Nie zapomnij również poinformować o tym evencie swoich klientów – np. zamieszczając fotorelację i zdjęcia w social media. Taka akcja z pewnością zapewni rozgłosu Twojej firmie. W trakcie pikniku możesz również wykonać podsumowanie roku, sprzedaży, bądź zorganizować zbiórkę charytatywną. Sposobów jest wiele – nie bój się ich wykorzystać. Im więcej kreatywności wykażesz, tym lepsze efekty przyniesie zorganizowanie całej imprezy. Co więcej, wyróżnisz się także na tle konkurencji, a Twoi pracownicy z pewnością ucieszą się z zaproszenia na takie wydarzenie. Pamiętaj jednak, aby zachować tzw. work-life balance. Dzięki temu zapanuje swobodniejsza atmosfera.

Organizacja imprezy firmowej Śląsk – gdzie szukać?

Samodzielne zorganizowanie imprezy firmowej, nawet tak prostej jak piknik, wymaga wiele czasu oraz umiejętności organizacyjnych. Przygotowania do niej mogą trwać tygodniami – zwłaszcza w przypadku dużych firm. Nic więc dziwnego, że coraz częściej organizację imprez firmowych pozostawia się osobom z zewnątrz. Pytanie tylko, gdzie szukać pomocy przy organizacji takiego wydarzenia? Pikniki firmowe Śląsk można zorganizować m.in. w miejscach takich jak Zatoka Bajka, która znajduje się tuż przy Hotelu Barka. Na terenie obiektu działa również m.in. restauracja, pole campingowe, plac zabaw dla dzieci oraz inne atrakcje, które sprawią, że urządzony przez Ciebie piknik, zapadnie w pamięci wszystkich zaproszonych.