© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym zajmuje się doradztwo personalne?

doradztwo personalne
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Osoby specjalizujące się w doradztwie personalnym zajmują się analizowaniem oraz diagnozowaniem sytuacji w firmach w kontekście kwestii personalnych. Podstawowym celem doradztwa personalnego jest usprawnienie działania przedsiębiorstwa. Gdy doradztwo personalne jest właściwie realizowane, wówczas zarządzanie zasobami ludzkimi w firmach jest optymalne.

Jakie są najważniejsze obszary, którymi zajmują się specjaliści oferujący doradztwo personalne?

W zależności od potrzeb występujących w konkretnej organizacji doradztwo personalne może obejmować różne obszary. Coraz większe znaczenie odpowiedniego zarządzania zasobami ludzkimi we współczesnych organizacjach, przekłada się na kompleksowość obsługi ze strony doradców personalnych. Istotne staje się realizowanie takich działań, które dopasowane są do specyfiki branży oraz sposobu funkcjonowania konkretnej organizacji.

Korzystając z usług doradztwa personalnego, można wybierać różny zakres usług, z których będzie się korzystać. Takie usługi mogą być świadczone zarówno przez indywidualnych doradców personalnych, jak i też przez agencje doradztwa personalnego. W agencji personalnej HRK można uzyskać dostęp do znacznie szerszego zakresu oferowanych usług.

Do najważniejszych obszarów, którymi zajmują się specjaliści od doradztwa personalnego, można zaliczyć:

  • działania związane z pośrednictwem pracy,
  • przygotowywanie oraz przeprowadzanie szkoleń pracowników,
  • tworzenie projektów oraz ekspertyz,
  • przeprowadzanie audytów wewnętrznych,
  • analizy dokonywane na rynku pracy.

Z jakich usług można skorzystać w agencjach doradztwa zawodowego?

Poszczególne agencje doradztwa personalnego indywidualnie kształtują zakres kompetencji. Natomiast w niemal każdej firmie działającej w tym obszarze można spotkać się z takimi usługami jak:

  • wsparcie procesów rekrutacyjnych,
  • usługi szkoleniowe,
  • usługi doradztwa przy przeprowadzaniu procesów rekrutacji.

Usługi doradztwa HRK są szczególnie ważne dla organizacji, które szukają kandydatów do pracy na wybranych stanowiskach. Im efektywniej zostanie zrealizowany proces rekrutacji, tym znacznie szybciej można znaleźć odpowiednich kandydatów. Właściwe zaplanowany proces poszukiwania kandydatów pozwala nie tylko znaleźć pracowników o odpowiednich kompetencjach zawodowych, ale również mających cechy pasujące do kultury organizacyjnej konkretnej firmy.

Specjaliści zajmujący się doradztwem personalnym mogą w pełni zaplanować i przeprowadzić proces rekrutacji. W ten sposób doradztwo personalne jest korzystnym rozwiązaniem dla firm, które nie chcą samodzielnie zajmować się rekrutowaniem pracowników. Agencje rekrutacyjne, posiadając własne bazy kandydatów, mogą znacznie skuteczniej znaleźć odpowiednich pracowników.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z portalem hrk.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry